Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi - saglikdas.com

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi
8 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.414 kez okundu.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi Faydaları

” Elma cildi güzelleştirir ” lafını hemen hemen herkes duymuştur. Yoğun nişastalı yapısı, E ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin olması ve içeriğinde niasin gibi birçok etkin maddeyi barındırması, elmayı tam bir cilt dostu yapar. Ayrıca elmanın içeriğindeki mineraller de cildin derinlemesine beslenmesine yardımcı olur. Elma bilindiği üzere hafif asitli bir meyvedir. Bu asitli yapının cilt rengini açmaya etkisi vardır. Elmanın ph derecesinin cilt için en etkin olan formlarından biri de sirke formudur. Cilt lekeleri için elma sirkesi kullanımı hem yan etkisi olmayan bir uygulamadır hem de oldukça ucuzdur. Eğer çeşitli nedenlerden dolayı cildinizde lekeler oluştuysa, tek renk bir tene sahip olmak için elma sirkesini kullanmanızı öneriyoruz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi Kullanımı

  • Elma sirkesinin cilde uygulanması hususundaki altın kural, sirkeyi seyreltmektir. Çünkü saf elma sirkesi, cildi tahriş edebilir. Elma sirkesine su katmadan cildinize uygulamayınız.
  • Elma sirkesini seyreltmedeki dozaj yarı yarıyadır. Örneğin yarım çay bardağı suya yarım çay bardağı sirke ekleyerek bu karışımı tonik olarak kullanabilirsiniz.
  • Elma sirkesinin PH derecesi ciltle uyumludur. Bu sebeple her gün elma sirkesini cildinize uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz hassas ise, 2 günde 1 kullanım sizin için daha faydalı olacaktır.
  • Elma sirkesini eğer yüzünüze sürdüyseniz bir müddet güneşe çıkmamalısınız. Bunun için elma sirkesini kullanmanın en uygun vakti gecedir.
  • Elma sirkesini tonik olarak kullanabileceğiniz gibi buhar banyosu suyuna da ekleyebilirsiniz. Buhar banyosu suyuna ekleyeceğiniz 1 çay bardağı elma sirkesi ile harika bir cilt bakımı elde edebilirsiniz.
  • Güneş kaynaklı oluşan çiller, elma sirkesi yardımıyla azaltılabilir.
  • Asitlik derecesi uygun olan meyvelerden sirke yapılmaktadır. Tüm sirkeler vücut için oldukça faydalıdır. Fakat her sirke aynı amaçlarla kullanılmaz. Örneğin üzüm sirkesini cilde uygulamak o kadar da doğru bir yöntem değildir. Sindirime yardımcı olan üzüm sirkesi daha çok yemeklere katık olarak kullanılır. Öte yandan elma sirkesinin PH derecesi cilde daha uygundur ve cilt rahatsızlıkları için idealdir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git