Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi - saglikdas.com

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi
15 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.651 kez okundu.

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi Faydaları

Bir temizlik mucizesi olan karbonat hem her daim elimizin altında olmasıyla hem de edinilmesi oldukça kolay ve ucuz olmasıyla bizlere yardımcı olan yegane maddelerdendir. Soğuk algınlıklarından sivilcelere, saçlardan cilt lekelerine kadar vücudumuz üzerindeki çoğu kusurda kullanılmak suretiyle işimizi kolaylaştırır. Hemen hemen hiçbir yan etkisi bulunmayan karbonatın da kullanımı hususunda bazı püf noktaları yok değildir. Örneğin karbonat her gün kullanabileceğiniz bir ürün değildir. Belirli müddetlerde ara vererek kullanmak çok daha makbuldür. Cilt lekeleri için karbonat maskesi de vücudunuzdaki lekelerin kolayca giderilmesi için ideal uygulamalardandır. Aşağıda verilen bir takım tariflerden istediğinizi seçerek bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • Birkaç damla taze sıkılmış limon suyu

İlk olarak yoğurt ve karbonatı bir kaba alıp iyice karıştırın. Ardından zeytin yağını ilave edin ve üzerine birkaç damla taze limon sıkın. Elde ettiğiniz maskeyi leke olan bölgeye güzelce sürün. 5 – 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla narince yıkayın.

Sivilceler İçin Karbonat Maskesi

  • 3 – 4 çay kaşığı kadar karbonat
  • Kıvam tutturulana kadar ilave etmek üzere de su

Karbonatı ufak ve hafif çukurca bir kaba koyun. Üzerinde yavaşça suyu dökmeye başlayın. Maske olarak yüzünüze sürülebilecek kıvama gelinceye kadar su dökme işlemine devam edin. Ardından elde ettiğiniz karışımı cildinize yavaşça sürün. 10 – 15 dakika kadar sonra da ılık suyla durulayın. Haftada bir uygulamayla bariz değişiklikleri yüzünüzde göreceksiniz.

Kırışıklık ve Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

  • 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • Yeteri kadar su

Karbonat ve mayayı bir kapta iyice karıştırın. Hemen sonra su ilave etmeye başlayın. Kremsi kıvama ulaşıncaya kadar su eklemeye devam edin. Yumuşak karışımı kırışıklık olan bölgelere sürün. 10 – 15 dakika sonra maskeyi cildinizden kaldırın ve ılık suyla durulayın. Birkaç uygulamadan sonra gözeneklerinizin açıldığını ve kırışıklıklarınızın azaldığını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git