Cilt Lekeleri İçin Kremler - saglikdas.com

Cilt Lekeleri İçin Kremler

Cilt Lekeleri İçin Kremler
8 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.759 kez okundu.

Cilt Lekeleri İçin Kremler ve Yapılışı?

Cilt lekeleri ve oluşumu yıllar sürer ancak bunu farketmeyiz. Oysaki cildin altın kadar işleyen güne her gün cildimizin altına lekeler bırakır ancak genç yaşlarda bu lekeler farkedilmez ancak ultraviyole ışık altında görülürler. Cilt lekelerinin deri altından cildin yüzeyine çıkması yıllar alır ve en sonunda gözle görülür hale gelir bu aşamaya geldikten sonra geri dönüş oldukça zordur. Öncelikle başvurulan leke giderici kremlerdir. Kremler olumlu sonuç verecektir zaten kremlerin içinde olan maddede renk açıcı maddelerdir ancak bunlardan önce doğal karışımlar uygulanabilir. Bu doğal yollar etki etmezse bazı lazer yöntemleriyle de lekeler giderilebilir, ancak bu yol oldukça masraflı olacaktır. Cilt lekeleri için etkili kremleri doğal yollarla elde etmek daha iyidir. Zaten bu besinlerde renk açıcılar bulunmaktadır. Hamilelikte ve yaşlılıkta oluşan cilt lekeleri için bazı doğal tedavi yöntemleri ve cilt lekeleri için kremler.

Cilt Lekeleri İçin Kremler ve Tarifleri

-50 gram Deniz yosununu 250 ml suda 5 dakika süre ile kaynatın ve üzerine yasemin çiçeğini ilave ediniz. İçine az miktarda limon suyu damlatarak bunu karıştırınız. Elde edeceğiniz karışımı geceleri temiz olan cildinize 30 dakika boyunca uygulayın ve yıkayın.

-Bir tutam maydanoz, bir fincan yoğurt ve çeyrek limon suyunu karıştırıp püre kıvamına getirin. Cilde sürdükten sonra 30 dakika bekletin.

Lekeler için;

Malzemeler
1 çay kaşığı üzüm sirkesi
1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı su
Malzemeler karıştırılır sabah akşam cilde kompres yapılır.

-Lekeler İçin salatalık

Malzemeler 
2 çay kaşığı sirke
1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı su
Malzemeler karıştırılır cilt her gece pamukla silinir. Sabah kalkar kalkmaz yıkanır.

Buzdolabında kalmaktan dolayı sararmış olan bir salatalığı ikiye bölüp lekeler ovulur lekelerin ne kadar açıldığını göreceksiniz. Bunu dilerseniz her gün, isterseniz de haftada 3 gün yapabilirsiniz. Salatalığı gözaltındaki morluklar için de uygulayabilirsiniz. Cilt rengini açıcı etkisi vardır. Yukardaki tariflerin hepsinde doğal olarak cilde etki edici; limon, domates salatalık, sirke, şarap, maydanoz gibi besinler bulunmaktadır. Bu tariflere ek olarak güneşe koruyucu kremle çıkmak çok önemlidir. Aynı zamanda cildi tedavi ederken yeni leke oluşumlarından korunmak gerekir.  Genç yaşlardan itibaren dışarı çıkarken yaz veya kış fark etmeksizin güneş kremi sürülmelidir. Yaşlılığın en büyük belirtisi olan lekelerden korunmak için bunu yapmak oldukça önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git