Cilt Lekeleri İçin Peeling - saglikdas.com

Cilt Lekeleri İçin Peeling

Cilt Lekeleri İçin Peeling
9 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.104 kez okundu.

Cilt Lekeleri İçin Peeling Önemi

Cildimizde çeşitli nedenlerden dolayı, lekelere ve bazı sorunlara rastlanılabilir. Cildimizin nefes alıp da kirlenmemesi, neredeyse imkânsızdır. Bu yüzden yüzümüze yeterli bakımı yapmalıyız.Cilt lekeleri için peeling yapmak, çok etkili bir yöntemdir. Ancak bu bakım iş işten geçtikten sonra, olmamalıdır. Sağlıklı bir cilt için, önceden önlem almak istiyorsak, cildimizi temiz tutmalı ve yanlış ürünlerden, korumalıyız. Cildimizi temizlemek için, sadece peeling yapmak ya da direk olarak yıkamak, yeterli olmaz. Cildimizi tamamen temizlemek ve ölü derilerden arındırmak istiyorsak, bu, zaman içinde olmalıdır. Sizler için zaman içinde neler yapabileceğinizi, aşama aşama araştırdık ve yazdık. Bu aşamaları düzenli olarak uygularsanız, daha temiz ve daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.Cilt lekeleri için peeling yapımı, nasıl olmalıdır?

Cilt Lekeleri İçin Peeling Yapılışı

( 1. Etap )

  • İlk etapta 1 bardak suyun içine 2 – 4 damla kadar limon sıkın. Daha sonra bu su ile sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 defa yüzünüzü temizleyin.
  • Limonlu su ile cildinizi temizlemenin amacı, gözeneklerin açılmasına yardım etmektir. Ayrıca bu su ile cildinizi temizlediğinizde, daha sonra uygulayacağınız bakım ürünlerinin işlevi, daha fazla olur.
  • Bu su sayesinde, kırışıklıklarınız azalacak ve daha gergin bir yüz ifadesine kavuşacaksınız.
  • Ayrıca cildinizi kurutmayan limonlu su ile daha temiz ve sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

( 2. Etap )

  • Cildinizi temizleyecek bir diğer yöntem ise pamuk yağıdır. Pamuk yağını bir kâseye dökün. Eğer pamuk yağını bulamadıysanız, bu işlemi zeytinyağı ile de yapabilirsiniz.
  • Daha sonra bir miktar tuzu, başka bir kâseye koyun ve pamuğunuzu ilk önce yağa daha sonra da tuza, bandırın.
  • Pamuğa gerekli olan işlemi yaptıktan sonra, cildinize bu pamuk ile yavaşça peeling yapın.
  • Bu maske sayesinde cildinizin üzerinde bulunan ölü tabaka atılmış olur ve daha canlı bir cilde kavuşmuş olursunuz.
  • Yukarıda yazılı olan maske tarifini, sadece akşamları uygulamalı ve uygulama sonunda makyaj yapmamalısınız.

( 3. Etap )

  • Yüzünüze peeling yaptıktan sonra, yapmanız gereken tek şey, pamuğu zeytinyağına bandırıp yüzünüze sürmek, olacaktır. Bu sayede yüzünüze gerekli olan nem takviyesini de yapmış olursunuz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git