Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler - saglikdas.com

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler
9 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.293 kez okundu.

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler ve Faydaları

Doğal ürünleri cilt lekeleri için kullanabilirsiniz. Doğal malzemelerden yapılan maskeler, kürler, kremler ve peeling ürünleri sayesinde cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bilindiği gibi bitkiler doğal yoldan ve yan etkisiz olarak vücuttaki ve ciltteki sorunlara çözüm yolu sunmaktadır. Birçok hastalığın tedavisinde bitkisel ürünler kullanılır. Cilt lekelerine iyi gelen bitkilerin ne olduğu hakkındaki detay da aşağıda yer almaktadır.

Cilt Lekelerine İyi Gelen Bitkiler ve Çeşitleri

Arpa Unu: Arpa unu ciltteki lekeleri giderirken cildinizin renk tonunu da açar. Daha beyaz bir görünüm elde edersiniz. Lekeleri zamanla gideren arpa unu önce cilt üzerindeki lekelerin rengini açar. Arpa ununu biraz su ile karıştırarak cildinize sürebilirsiniz. Karışımın krem kıvamında olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Anason Tohumu: Anason tohumu cilt lekelerini gidermek için cildi yeniler ve ölü hücrelerden arındırır. Anasonu demleyerek ya da kaynatarak kullanabilirsiniz. Ciltteki lekeleri anason suyu aracılığı ile giderebilirsiniz. Kaynatılan ya da demlenen anasonu cildinize masaj yolu ile sürmeniz yeterlidir.

Kayın ağacı: Kayın ağacı kabukları ciltteki lekelerin tedavisinde kullanılır. Kayın ağacı kabuklarını suya koyduktan sonra kaynatıp demlenmesini bekleyiniz ve süzdükten sonra cildinize sürünüz. Bu su lekelerin giderilmesini sağlayacaktır.

Lavanta: Lavanta leke ve akne tedavisinde kullanılan çok etkili bir bitkidir. Bir tutam lavantayı suda kaynattıktan hemen sonra alın ve süzün. Daha sonra bu su ile cildinizi yıkayın. Sivilcelerinizin ve lekelerinizin kısa sürede geçtiğini göreceksiniz.

Sarı Kantaron: Ciltteki lekeleri cildinizi yenileyerek giderir. Cilt lekeleri için sarı kantaron ya da sarı kantaron yağı kullanabilirsiniz. Fakat önerilen miktarda kullanmanız gerekmektedir.

Salatalık: Salatalık birçok kozmetik ürününde kullanılır. Salatalık cildi güzelleştirip yenilerken aynı zamanda leke problemlerini de ortadan kaldırır. Lekelerin rengini açan salatalık ince kırışıklıklarınızın da görünümünü azaltır.

Buğday: Buğday krem haline getirildiğinde ve cildinize uygulandığında cildinizdeki lekelerin geçtiğini fark edersiniz. Daha kısa sürede sonuç almak istiyorsanız saf buğday özlerinden oluşan kremleri tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz buğday içeren kremde paraben içermemesine dikkat etmeniz gerekir.

Biberiye:  Biberiye hücrelerin hızlı bir sistemle çoğalmasını sağlar. Cilt yapısını onarır ve yenilenmesi için çalışır. Cilt kendini hızlıca yenilediği için cildinizdeki lekelerin rengi kolayca açılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git