Cilt Lekelerine Kesin Çözüm - saglikdas.com

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm
11 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.989 kez okundu.

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm Yöntemleri

Cilt lekeleri pek çok insanda bulunabilen ve rahatsız edici görüntüsünden kurtulmak için çareler aranan, sorunlardandır. Cilt lekelerine kesin çözüm arıyorsanız,sizler için hazırladığımız doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Cilt lekelerinin oluşumunda en büyük etken, güneş ışınlarıdır. Özellikle de hassas ciltli insanlar, güneş ışınlarına fazla maruz kaldıklarında, melanin adlı bir madde salgılanır ve ciltte lekeler oluşur. Bunun yanında cilt lekelerine sebep olan faktörler kalıtsal olabileceği gibi doğuştan da olabilmektedir.

Cilt Lekelerinden Korunma Yolları

Açık tenli ve hassas bir cilde sahip olanların,daha çok etkilenebileceği güneş ışınlarından korunmak için, güneşe çıkmadan önce mutlaka koruyucu krem sürmeleri gerekmektedir. Güneşe çıkmadan 1 saat önce sürülen güneş kremleri, sizi güneşin zararlı etkenlerinden koruyacaktır. Cilt lekelerine kesin çözüm arıyorsanız aşağıda verdiğimiz bitkisel formülü kullanabilirsiniz.

Cilt Lekelerine En Etkili Doğal Çözüm

  • 2 adet yumurta sarısı
  • 50 gr buğday
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı gül suyu
  • 2 su bardağı su

Bu tarifi hazırlamak için öncelikle buğdayı suda bekletin. Buğday 1-2 saat suda bekledikten sonra, elinizle iyice ezin. Daha sonra diğer malzemeleri de ekleyerek karıştırın ve cildinizde güneşe maruz kalmış, her yerinize sürün. Vücudunuzda leke oluşabilecek her yerinize karışımı uyguladıktan sonra, uyguladığınız bölgelerde malzeme kayboluncaya kadar bekletin. Ardından ılık su ile yıkayarak temizleyin. Cildinize gül suyu sürerek tonikleyerek işlemi sonlandırın.

Buğday Kürü Nasıl Uygulanır

  • Tarifini verdiğimiz buğday kürünü günde iki kere uygulayabilirsiniz. Vücudunuzda leke olan ya da leke oluşabilecek tüm bölgelere sürün. 1 hafta boyunca düzenli olarak bu kürü uygularsanız, vücudunuzda leke oluşmasını önleyebilir ve zaten mevcut olan lekeleri azaltabilirsiniz.
  • Buğday kürünü yalnızca cilt lekelerinde değil, saç dökülmesi sorunlarınızda da kullanabilirsiniz. Saçlarınızın dökülmesini önlemenin yanı sıra canlandırır ve beyazlamalarını da önler.

Nasıl Etki Eder

Kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz bu buğday kürü sayesinde, cildinizdeki sivilce lekeleri, güneş lekeleri, kırmızı lekeler ve çil izlerini kolayca giderebilecek ve bu saydığımız lekelerin oluşumunun önüne geçebileceksiniz.1 hafta uyguladığınızda lekelerin azaldığını gözlemleyebilecek ve yeni oluşabilecek lekelerin oluşumunu da engelleyebileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git