Cilt Mantarı Tedavisi - saglikdas.com

Cilt Mantarı Tedavisi

Cilt Mantarı Tedavisi
9 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.549 kez okundu.

Cilt Mantarı Tedavisi Önemi

Kişilere pek çok sıkıntı yaratan cilt mantarı tedavisi krem veya sprey yardımıyla yapılır. Cilt mantarı tedavi edilirken önce mantara yol açan sebepler belirlenmeye çalışılır ki bir daha tekrarlanmasın. Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Örneğin mantarlı bölgenin kuru tutulması gerekir çünkü nem, mantarın daha da yayılmasına yol açar. Ayrıca pudra kullanılmalıdır. Havlu, tırnak makası, iç çamaşırı, terlik, ayakkabı gibi kişisel eşyalar kesinlikle başkalarıyla paylaşılmamalıdır. Bu durum da mantarın çok çabuk yayılmasına yol açar. Özellikle tırnak mantarı tedavisinde sadece mantara sahip olan kişi değil, beraber yaşadığı yakınlarının da eşyalarını temiz tutması büyük önem taşımaktadır.Tırnak mantarı söz konusu olduğunda doktorun önerdiği krem ve spreyler, mantar geçirici şampuanlar ve tabletler kullanılmalıdır.

Cilt Mantarı Tedavisi Faydaları

Cilt mantarı tedavisi için krem veya sprey kullanımı: Cilt mantarına sahip olan kişi yirmi gün boyunca sabah akşam günde iki defa olmak üzere krem veya sprey kullanır. Kaşıntı gibi şikayetler geçse de hastalık geçti diye krem veya sprey kullanımı bırakılmamalıdır çünkü yirmi gün tamamlanmazsa, mantar tam tedavi edilmediği için tekrar ortaya çıkabilir. Cilt mantarı tedavisi için tablet kullanımı: Krem veya spreyle geçmeyen daha zor mantar türleri için tablet kullanılır. Tabletler ilaç gibi ağız yoluyla alınır. On beş gün boyunca günde bir kez olmak üzere bu tabletler kullanılır.

Cilt mantarının tekrarlanması durumunda ise her iki tedavi de bir arada uygulanır. Krem ve tablet kullanımının yanı sıra böyle durumlarda banyoda kullanılmak üzere şampuanlar önerilir. Mantar geçse bile tekrarlanma ihtimaline karşı bu şampuanların kullanılmaya devam edilmesi tavsiye edilir. Hangi çeşit mantar türü olursa olsun, cilt mantarı tedavisi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bunun doktor kontrolünde yapılmasıdır. İster ilaç veya tablet kullanın, ister krem veya sprey, bunun kararı işinin uzmanı bir doktor tarafından verilmelidir. Kesinlikle doktora danışmadan bir tedaviye başlamamalısınız. Özellikle her hangi bir kronik hastalığınız varsa veya karaciğer hastasıysanız, durumunuzu daha da kötüleştirebilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde tedavi olmak için doktora danışın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git