Cilt Maskeleri Tarifleri - saglikdas.com

Cilt Maskeleri Tarifleri

Cilt Maskeleri Tarifleri
9 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.229 kez okundu.

Cilt Maskeleri Tarifleri?

Tüm kozmetik devlerini geride bırakarak doğallığı ön plana çıkaran cilt maskeleri aracılığı ile sizlerde kusursuz bir görünüme kısa zaman zarfında sahip olabilirsiniz. Genellikle satın alarak kullandığınız cilt maskelerinin içerisinde kimyasal maddeler yer almaktadır. Bu tür kimyasal maddeler cilt yapının bozulmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda kırışıklık problemini de beraberinde getiren bu ürünler yerine evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız maske kullanımını tercih edebilirsiniz. Ciltte onarım işlemini sağlayarak kusursuzluğu ön plana çıkaracak doğal maskeler aynı zamanda sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile ciltte yenilenme sürecini başlatmaktadır. Cildi derinlemesine temizleyerek ölü hücre atılımını gerçekleştiren bu cilt maskeleri ile harikalar yaratabilirsiniz.

Cilt Maskeleri Tarifleri ve Çeşitleri

Besleyici cilt maskesi

  • 1 adet yumurta
  • 1 kase yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 5 damla havuç yağı

Cildi besleyerek ihtiyaç duyduğu nem miktarını kısa zamanda karşılayan besleyici cilt maskesi için öncelikle 1 adet yumurtanın sarısını derince bir kapta çırpalım. Bu işlem sonrasında çırpılan yumurtanın içerisine 1 kase yoğurt ekleyin. Üzerine de 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 5 damla havuç yağını ilave ederek harç haline getirelim. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışımı ince bir tabaka halinde cildimize uygulayarak 15 dakika bekletelim. Ilık su aracılığı ile maskemizi 15 dakika sonra yıkayarak doğal maden suyu ile tonik yapalım.

Karma cilt maskesi:

  • 1 çay kaşığı soya unu
  • 1 çay kaşığı soya yağı
  • Çeyrek limon
  • 1 çay kaşığı polen tuzu

Mükemmel karma cilt maskesi yapımı için 1 çay kaşığı soya unu,1 çay kaşığı soya yağı, çeyrek limon ve 1 çay kaşığı polen tuzu genişçe bir kapta karıştırılarak harç haline getirilir ve ince bir tabaka halinde cilde sürülür. Bu işlem sonrasında cilt ılık su aracılığı ile yıkanarak temizlenir. Mükemmel bir görünüm kazanacağınız karma cilt maskesinin içerisinde yer alan vitamin ve mineraller ciltte onarım işleminin gerçekleşmesini sağlar. Kusursuz cilt tipini destekleyen karma cilt maskesi aynı zamanda ciltteki leke tedavisi içinde oldukça etkilidir. Sizlerde cilt maskeleri aracılığı ile harikalar yaratabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git