Cilt Rengi Nasıl Açılır - saglikdas.com

Cilt Rengi Nasıl Açılır

Cilt Rengi Nasıl Açılır
10 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.853 kez okundu.

Cilt Rengi Nasıl Açılır?

İnsanlar yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte bronz bir tene sahip olmayı tercih edebildikleri gibi zaman zaman da cilt renklerini açarak beyaz bir tene sahip olmayı da isteyebilmektedirler. Masumiyetin ve asaletin simgesi olan beyaz tene sahip olmak için evde pratik yöntemler uygulayabilirsiniz. Hiçbir kimyasal madde içermeyen sadece doğal malzemelerle elde edilen beyazlık elbette en güzeli olacaktır. Sizler için cilt rengi nasıl açılır sorusuna cevap vereceğiz ve bazı yöntemleri sizlere sunacağız.

Cilt Rengi Nasıl Açılır ve Açılma Yöntemleri

Limon ile Cilt Rengini Açma Yöntemi: Limon cildi beyazlatmada en az piyasada bulunan kimyasal içerikli ürünler kadar etkilidir. İçeriğinde bulunan maddeler sayesinde cildinizi kısa sürede beyazlatıcı etkisi vardır. Uyumadan önce bir miktar limon suyunu vücudunuza sürüp temizlemeden yatın. Bu uygulamayı ara ara tekrarlayarak kuğu gibi beyaz bir cilde kavuşabilirsiniz. Limonu cildinize uyguladıktan sonra ışıklı ortamda çok fazla durmamanızı tavsiye ediyoruz. Işık ve limon buluştuğunda cilt lekeleri ortaya çıkabilir.

Salatalık ile Cilt Rengini Açma Yöntemi: Cilt rengini açma da bir diğer etkin, doğal madde de salatalıktır. Salatalığın suyunu çıkarıp yüzünüze sürerek bir müddet bu şekilde bekleyin. Bu süre yarım saatten az olmasın. Bu işlemi bir hafta boyunca yapın.

Pirinç ile Cilt Rengini Açma Yöntemi: Sadece cilt rengini açma etkisi olmayan ayrıca cildi temizleyerek güzelleştiren bir gıda olan pirinç bu iş için en ekonomik malzemelerden biridir. Pirinci ıslattıktan sonra arda kalan suyu kullanarak kısa sürede beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Domates ile Cilt Rengini Açma Yöntemi: Asitli yapısıyla cildi etkili bir şekilde beyazlatan domatesin suyuna bir miktar un ekleyin ve cildinize uygulayın. 1 – 2 haftada cildinizdeki değişimleri göreceksiniz.

Yumurtanın Beyazı ile Cilt Rengini Açma Yöntemi: Önce yumurtanın beyazını sarısından ayırın. Daha sonra seri bir şekilde çırpın. Köpüksü kıvam alan yumurta akını cildinize sürün ve yarım saat kadar bekleyin. Ardından cildinizi temizleyin. Bu uygulamayı birkaç kere yaptıktan sonra cildinizin derinlemesine temizlendiğini, gerildiğini ve beyazladığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git