Cilt Rengini Açan Maske - saglikdas.com

Cilt Rengini Açan Maske

Cilt Rengini Açan Maske
9 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.539 kez okundu.

Cilt Rengini Açan Maske Hazırlanışı

Cilt rengini açan maske yapımı evde yapılabilen ve kolayca uygulanabilen bir ürün haline gelmiştir. Cilt lekelerinden kurtulmak için uygulanılan bu yöntemler, cilt rengini açmak için kullanılır. Bu yöntemlerden en yaygın olanı ise salatalık ile yapılan maskelerdir. Koyu bir cilde sahip olan bayanlar için sıklıkla kullanılan bu maskeler tarifleri aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

Salatalık Maskesi İle Cilt Rengini Açma

Cilt renginin fazla koyu olması esasında çoğu insan görülen bir leke problemidir. Cilt rengini açan maske tarifi bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

  • 2 tane salatalık
  • 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak salatalıkların kabuğunu soyun. Soyulmuş olan salatalığı rendeledikten sonra evde yapılmış olan doğal yoğurtla birlikte karışıtırın. Oluşan karışımı titiz bir şekilde cildinize masaj şeklinde uygulayın. Bu maskeyi 15 – 20 dakika boyunca yüzünüzde tutu. Daha sonra ılık su ile maskeyi yüzünüzden temizleyin. Bu işlemi yaptıktan sonra koruyucu nemlendirici kreminizi yine masaj yaparmış gibi yüzünüze uygulayın. Cilt rengini açmak için kullanılan bu ev yapımı maske, 10 günde 1 kez kullanıldığında olumlu sonuçlar vermektedir.

Cilt renginde meydana gelen problemlerden kurtulmak için evde yapacağınız ve son derece pratik olan bu tarifle cildinize sağlıklı bir görünüm kazandırabilmeniz mümkündür. Cilt renginizin daha sonra tekrar değişmemesi ve ciltte oluşabilme ihtimali olan lekelerin tekrar meydana gelmemesi için mutlaka hava şartları ne olursa olsun cilt koruyucunuzu kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede sürekli ve planlı bir şekilde uygulanan maskeler cilt üzerinde meydana gelmesi ve kendi yenilemesi muhtemel olan her türlü lekenin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bayanlar için oldukça önemli bir konu olan cilt görünümü, birçok masrafa da yol açabilmektedir. Ancak evde sadece salatalık ve yoğurt ile yapılacak olan bu maske ile kötü cilt görüntülerinin ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonraları oluşabilecek cilt lekelerinin de önüne geçilmesini sağlayan bu maske ile büyük paralar harcamadan sağlıklı ve doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Koyu cilt renginden şikayetçi olan bayanlar için uygun bir maske yöntemidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git