Cilt Renklendirme - saglikdas.com

Cilt Renklendirme

Cilt Renklendirme
10 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.817 kez okundu.

Cilt Renklendirme Nasıl Olur?

Cildin rengini kaybetmesi ile ortaya çıkan kötü görüntüden kurtulmak için, bayanlar cilt renklendirme tekniğine başvururlar. Cildi asıl olan rengine kavuşturmak için çeşitli uygulamalar vardır. Solgun ve yorgun bir yüz ifadesine sahip olmayı hiç kimse istemez. Bu nedenle çeşitli makyaj hileleri ile daha diri ve parlak bir cilde sahipmiş havası verilebilir. Mikropigmentasyon uygulaması ile cilde renk uygulaması yapılarak derinin daha normal görünmesi de sağlanabilir. Özellikle beta karoten maddesi cildi renklendirir, yeniler ve yıpranmasını geciktirir. Özellikle havuç yağı içerisinde bulunan beta karoten aynı zamanda bronzlaşmaya da yardımcıdır. Kuaföre ya da güzellik uzmanına bile gitmeye gerek kalmadan evde kolayca uygulayabileceğiniz cilt renklendirme yöntemleri ile cildinize daha pürüzsüz ve doğal bir hava katabilirsiniz.

Cilt Renklendirme Faydaları Nelerdir?

Cilde renk kazandırmak için öncelikle fondöten ve allığa ihtiyaç vardır. Öncelikle cilde fondöten uygulayarak leke, akne ve kırışıklıklar görünmez hale getirilir. Daha sonra kullanılan pudra ile aynı zamanda da hijyen sağlamış olursunuz. Uygun renk tonlarında allık kullanarak da gerekli renklendirmeyi yapmış olacaksınız. Cildinize renk kazandırırken kullanacağınız ürünlerin su bazlı olmasına dikkat ederek daha uzun süre kalıcılık sağlayabilirsiniz. Cilt bakım ürünlerini düzenli olarak kullanarak cildinize gerekli bakım ve ilgiyi sağlamış olursunuz. Tercih ettiğiniz ürünlerin öncelikle gerekli vitaminleri ve mineralleri içerip içermediğine dikkat etmelisiniz. Özellikle E ve A vitamini açısından zengin ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Makyaj ürünlerini yüzünüzden çıkarmak istediğinizde kesinlikle süt özleri içeren jeller kullanmalısınız. Cildin özellikle gece nefes almaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeli ve cildin daha rahat etmesini sağlamalısınız. Kışın soğuktan, yazın ise aşırı sıcak, terleme, deniz ve havuzdan dolayı cilt bir hayli yıpranıp nem kaybedebilir. Nem kaybetmesi cildin renginin bozulmasına ve ciltte lekelere neden olur. Mutlaka düzenli olarak nemlendirici etkili bakım kremleri kullanarak cildin ihtiyacı olan nemi sağlamalısınız. Kullandığınız bakım ürünlerinin doğal ve bitkisel olmasına özen göstererek daha parlak ve bakımlı bir cilt elde edebilirsiniz. Makyaj yaparken de istediğiniz diri renk tonlarını elde edene kadar uygulayacağınız yöntemlerle daha iyi bir cilt renklendirmesi sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git