Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler - saglikdas.com

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler
10 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.387 kez okundu.

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler ve Önemi

Sağlık açısından oldukça önemli olan cilt üzerindeki gözenekler, genişlediği zaman, cilt sıkılaştırıcı bitkiler yardımı ile cilde doğal sıkılaşma kazandırılabilir. Bayanlar özellikle yaz aylarında ciddi cilt problemleri yaşarlar. Orta yaş ve üzeri bayanların, sarkmalar ve gevşemeler düşünülerek cilde sıkılık veren ürünleri daha fazla kullanmaları gerekmektedir. Özellikle bakımsız ciltlerde sarkma ile birlikte ortaya kötü bir görüntü çıkar. Görselliği bozan problemlerden olan sarkma, doğal bakım yöntemleri uygulanarak ve cilt sıkılaştırıcı bitkiler kullanılarak çözüme ulaştırılabilir. Uzmanların bile artık doğal yöntemlere ve bitkisel kürlere yöneldiği günümüzde, kendi kendimize hazırlayabileceğimiz cilt ürünleri ile daha güzel ve sıkı bir cilde sahip olabiliriz.

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler ve Çeşitleri

Biberiye özleri: Cildin esnekliğini ve sıkılığını arttıran bitkiler arasında yer alan biberiye yağı ve kekik yağından 2 yemek kaşığı 1 litre suya eklenir ve cilt temizlenir.

Isırgan: Gençlik iksiri ve kanser otu olarak bilinen ısırgan vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri bulundurmaktadır. Isırgan otu, badem ve üzüm çekirdeği yağı birer kaşık karıştırılarak cilde sürüldüğünde etkisi görülecektir. Tek başına bile oldukça etkili olan ısırgan kaynatılıp suyu ile yüz yıkanabilir.

Soya: Cilt için büyük bir kurtarıcı olan soya, içeriğindeki östrojen ile aknelerin önüne geçmektedir.

Hintyağı: Cildin doğal ve gerçek rengine kavuşmasına yardımcı olan hintyağı, kırışıklıkları ve sivilce izlerini yok ederken cildin de toparlanmasını sağlamaktadır.

3 damla sirke ve yarım limon suyunu karıştırarak yüzünüze sürerseniz de cildinizde sıkılaşma oluşmasına yardım etmiş olursunuz. Ayrıca 1 şişe maden suyu ve 1 büyük limon suyunu karıştırıp buz kalıbına koyup dondurarak her sabah yüzünüzde dolaştırarak cildinizin daha bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Cilt, insanların yaşları ilerledikçe elastikiyetini kaybedip sarkmalara neden olur. Fakat alınabilecek küçük önlemler ve yapılabilecek küçük uygulamalarla sarkmaların önüne geçilip cilde yeniden sıkılık kazandırılabilir. Elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmeye başlamış cilt için uygulanabilecek birçok farklı ve doğal maske uygulaması vardır. Cilt sıkılaştırıcı bitkiler ve yağlar, vücudumuzda dirilik kaybı olan yerler için gereklidir. Gerekli maske ve kürleri, eczanelerden bulabileceğiniz gibi evde kendiniz de kolayca hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git