Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi - saglikdas.com

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.916 kez okundu.

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi Önemi

Cilt sıkılaştırıcı nar maskesi cildin sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Böylece diri bir vücuda sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda cilt gözeneklerinin de sıkılaşmasını sağladığı için siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Suna Dumankaya’nın tarifi nar maskesi tarifi ile cildiniz canlanır. Nar maskesini kullanmadan önce cildinizi peeling ile temizlemelisiniz. Peeling ile cildinizdeki ölü deri tabakası temizlenir.

Cilt Sıkılaştırıcı Nar Maskesi Tarifleri

Peeling

  • Bir tatlı kaşığı öğütülmüş pirinç,
  • Bir tatlı kaşığı beyaz kil,
  • Bir çay kaşığı el kremini

Tüm malzemeleri karıştırın. Yüzünüze dairesel hareketler ile karışımı sürerek masal yapın. Normal cilt tipine sahipseniz bu peelingi haftada bir yapabilirsiniz. Hassas bir cilt tipiniz varsa on beş günde bir uygulamalısınız. Pleeling ile cildinizi temizledikten sonra cilt sıkılaştırıcı nar maskesi yapmalısınız.

  • Bir tatlı kaşığı nar suyu
  • Bir tatlı kaşığı yaş maya
  • Üç damla nar çekirdeği yağı

Bir tatlı kaşığı nar suyunda bir tatlı kaşığı yaş mayayı eritin, maya eriyince için üç damla nar çekirdeği yağı ekleyin ve karıştırın. Nar suyu maskesini göz kenarları ile birlikte bütün cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinize sürdüğünüz nar maskesini on beş dakikadan fazla bekletmeyin, Haftada üç kere kullanabilirsiniz. Nar maskesinde nar suyu yerine elma suyu ya da süt kullanabilirsiniz. Nar cilt için önemli bir antioksidandır.

Cildinizin gözeneklerinin geniş olması ile kullandığınız kozmetik ürünler gözeneklerden içeri girerek cildinize zarar verir ve erken yaşlanmayı beraberinde getirir. Bununla birlikte gün içinde kir ve tozunda açık olan cilt gözeneklerinden girdiği bilinir. Kullanılan fondöten ve kremler ile de kir ve toz yüzümüze daha çok yapışır ve gözeneklerde yer eder. Bu şekilde de yüzümüzde siyah noktalar oluşur. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için haftada bir kez peeling ile yüzünüzü temizleyerek gözeneklerin küçülmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kir ve tozun gözeneklerde birikmesine engel olarak cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Nefes alan cilt ise canlı ve yumuşak bir görünüme sahip olur. Buhar ile yüzünüze rahatlatıcı bir peeling uygulayabilirsiniz.

Buhar İle Peeling

Bir tencerede su kaynatın ilk sıcaklığı gittikten sonra başınıza bir havlu koyarak yüzünüzü üç dakika buhara tutun. Önceden hazırladığınız limon suyuna batırılmış havluyu yüzünüz nemliyken yüzünüze koyun iki dakika limon suyuna batırılan havluyu yüzünüzde bekletin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayarak hemen ardından otuz saniye yüzünüzde buz gezdirin ya da buzdolabında beklettiğiniz havluyu yüzünüze otuz saniye kapatın. Bu yöntemle cildinizdeki geniş gözenekler kapanır ve ölü hücreler yok olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git