Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar - saglikdas.com

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.392 kez okundu.

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar?

Bitkisel temelli yağlarla cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Bu yağları tek başına kullanabileceğiniz gibi çeşitli karışımlara ve maskelere de ekleyebilirsiniz. Cilt sıkılaştırıcı yağlar, bünyelerinde barındırdıkları vitamin ve minerallerle cildinizi besler ve güneş ışığı gibi zararlı dış etkenlerden de korur. Sağlıkla parlayan bir tene sahip olmak istiyorsanız cilt sıkılaştırıcı yağları düzenli olarak kullanmanızda fayda var. Sizler için özel olarak derlediğimiz bitkisel yağlar hakkındaki derinlemesine bilgilerle ihtiyacınıza yönelik yağı seçebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar ve Özellikleri

  • Portakal Yağı: Özellikle cilt için elzem olan vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin olan portakal yağını haftalık olarak kullanarak cildinizin sıkılaşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Nemli bir bez ya da pamuğa birkaç damla portakal yağı damlatarak cildinizi gece yatmadan önce silerseniz kısa sürede cildinizin sıkılaştığını fark edeceksiniz.
  • Kayısı Çekirdeği Yağı: Cildi hem sıkılaştırır hem de gerer. Zengin içeriği sayesinde cildi derinlemesine besler. Fakat kayısı çekirdeği yağının tek başına kullanılması önerilmez. Diğer yağlarla ya da hazırlayacağınız bir kür ya da maskenin içine karıştırarak kayısı çekirdeği yağından faydalanabilirsiniz.
  • Fındık Yağı: Cildi hem sıkılaştırır hem de cildin nem tutma kapasitesini arttırır. Bir pamuk yardımıyla haftada bir cildinizi fındık yağı ile temizlediğiniz takdirde kısa sürede cildiniz sıkılaşır ve sağlık kazanır.
  • Kantaron Yağı: Kantaron yağının sıkılaştırıcı ve güzelleştirici etkisinin yanında tedavi edici yönü de vardır. Ciltteki kızarıklara ve yaralara iyi gelir. Cildin nem oranını düzene sokar. Birkaç damla kantaron yağını parmaklarınızla cildinize masaj yaparak sürebilirsiniz.
  • Yosun Yağı: Yosun yağının birçok mucizevi etkisi vardır. Öncelikle yosun yağının doğal peeling etkisinin olduğu bilinmelidir. Birkaç damla yosun yağını cildinize sürüp masaj yaparak ovalayın. Bir müddet bekledikten sonra cildinizi sabunlayın. Kısa sürede cildinizin onarıldığını ve sıkılaştığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.
  • Çilek Yağı: Antiseptik özelliği olan çilek yağı ile cildinizi toksinlerden arındırabilirsiniz. Fazla tahriş edici etkisi olmadığından dolayı da haftada birkaç kez kullanılmaya müsaittir. Cildi sıkılaştırıcı, besleyici, ve temizleyici etkisi vardır. Ayrıca cildin nem seviyesini de korur.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git