Cilt Soyucu Kremler - saglikdas.com

Cilt Soyucu Kremler

Cilt Soyucu Kremler
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 5.677 kez okundu.

Cilt Soyucu Kremler ve Faydaları

Yüz, güzelliğin çıkış noktasıdır. Günümüzde her bayan yüzünün güzelliğini sağlamak için pek çok ürün kullanmaktadır. Bunlardan biri de cilt soyucu kremlerdir. Bu kremler, yüzdeki akne ve gözenekler için kullanılmaktadır. Akneli cilt, pek çok kişinin rahatsız olduğu bir sorundur. Bu küçük noktalar hayatınızı kâbusa çeviriverir. Sıkılınca kalan izinin yanında sıkmadığınızda da oluşan kötü görüntü adeta hayattan soğutur. Birçok sorunla baş eden bayanlar, küçücük bir sivilce karşısında boyun eğmek zorunda kalır. Ama geliştirilen bu kremlerin içeriğinde yer alan pek çok etkin madde, akne oluşumunu engellediği gibi sihirli bir değnek değmiş gibi bu izleri de yok etmektedir. Kullanımının kış aylarında daha yoğun olduğu cilt soyucu kremler,yaz aylarında da mecbur kalındığı takdirde yüksek faktörlü güneş kremleriyle birlikte kullanılabilir. Ancak daha ziyade kışın kullanılmasının nedeni, kış aylarında daha etkili oluşu ve soğuktan koruduğu için yararının daha fazla olmasıdır.

Cilt Soyucu Kremler ve Çeşitleri

Kullanıcıların daha fazla tercih ettiği birkaç önemli cilt soyucu krem markası vardır. Kendi içinde cilt tipine ve faydasına göre ayrılsa da şu şekilde belirtilebilir:

Acnelyse Cilt Soyucu Krem: Stresin yoğun olduğu günümüzde, teknolojik yaşam şartlarının yarattığı deri hastalıklarından biri olan sedef hastalığında kullanılabilmektedir. Genetik de olabilen bu rahatsızlık, ciddi izlere neden olur. Bu yönden hastanın yüzünün normale dönebilmesi, sosyal yaşamını da eski haline getirmesi açısından önemlidir. Bir diğer tercih edilme nedeni, cilt rengini eşitlemek içindir. Vitiligo denen bu hastalık, yüzde ton farklılıklarına neden olarak dikkat çeker.

Tretin Cilt Soyucu Krem: Akne ve gözeneklerde etkisi kanıtlanmış bir kremdir. Sivilceleriyle başı dertte olanlar kullanabilecektir. Kullanmaya başladıktan iki hafta sonra etkisini test edebilirsiniz. Ancak bu sizi yanıltmasın. Bu ilacı kullanmayı kesmemelisiniz. Gerçekten tam iyileşme iki ay sonra gerçekleşir. Ancak o zaman bırakmanız uygundur.

Benzamycin Cilt Soyucu Krem: Pürüzsüz ve ipeksi cilde sahip olmak isteyenlerin kullanması gereken bir kremdir. Ancak cilt pürüzsüz ve ipeksi görünüme sahip olana kadar ilk aşamada cildi kurutacağından, nemlendirici ile kullanılması faydalı olacaktır. İyileşme sürecinde kuru ve akneli cildi soyduğunuzda yepyeni bir görünümle karşılaşırsınız. Ancak kullanım süresi iki aydır. Daha öncesinde iyileşme tamamlanmaz.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem: Tretin ile benzer etkin maddeler içermektedir. Ancak ondan ayrılan bir yönü bulunmaktadır: Isotrexin’i çok fazla aknesi olan ve çok iltihaplı akneye sahip olanlar kullanmamalıdır. Çünkü bu krem onlara hafif geleceğinden, izleri tedavi etmeyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git