Cilt Soyucu Maskeler - saglikdas.com

Cilt Soyucu Maskeler

Cilt Soyucu Maskeler
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.326 kez okundu.

Cilt Soyucu Maskeler ve Çeşitleri

Günlük hayatta çok fazla dış etkene maruz kalan cildimizde zamanla ölü bir tabaka oluşur. Ciltte biriken kiri, ölü derileri, lekeleri atmak için en uygun yöntemlerden biri cildi soymaktır. Aşağıda cilt soyucu maskeler arasından bir kaçının tarifini veriyoruz. Hassas cilde sahip olan kişiler bu maskeleri uygulamadan önce bileklerinin iç kısmında denesinler. Her hangi bir kızarıklık veya kaşıntı meydana gelmiyorsa uygulasınlar. Yüzlerinde de fazla bekletmesinler. Cilt soyucu maskeler aşağıdadır.

Cilt Soyucu Maskeler ve Çeşitleri

Yulaflı cilt soyucu maske: Bir tane maruçya (çarkıfelek meyvesi), bir çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı yulaf ununu karıştırın. Cildinize sürdükten sonra on beş dakika bekletip, soğuk su ile temizleyin.

Gül yaprağı ile cilt soyucu maske: Üç tatlı kaşığı süt, iki avuç kurumuş gül yaprağı, bir tatlı kaşığı mısır nişastası ve bir çay kaşığı balı karıştırın. Yarım saat beklettikten sonra cildinize sürün. On beş yirmi dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü soda ile yıkayın.

Bira mayası ile cilt soyucu maske: Yüz gram bira mayasının içine macun haline getirecek kadar su ekleyin. Karışımı yüzünüze sürüp on beş dakika bekleyin. Sonra temizleyin.

Bal ile cilt soyucu maske: Bir yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı bal, bir yemek kaşığı mısır unu ve bir miktar sütü karıştırın. Yüzünüze sürün. On beş dakika bekletip soğuk su ile temizleyin.

Papayalı cilt soyucu maske: İki damla esansiyel yağ, iki yemek kaşığı papaya, bir yemek kaşığı karakafes yaprağı, bir tatlı kaşığı balı macun haline gelinceye kadar karıştırın. Daha önceden temizlediğiniz cildinize sürün. On on beş dakika yüzünüzde bekletip sonra temizleyin. Daha sonra da yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Bu cilt soyucu maskeler ile cildiniz en üstteki ölü tabakadan kurtulacak ve yerine yeni bir cilt çıkacaktır. Lekelerden, kalıntılardan kurtulmak için iyi bir yöntem olan cilt soyucu maske kullanımı için, yukarıda tarifi verilen maskelerden istediğiniz uygulayabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz verilen sürelerden daha kısa süre için yüzünüzde tuttuğunuz maskeyi sonra hemen durulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git