Cilt Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Cilt Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır

Cilt Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.422 kez okundu.

Cilt Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

Cilt temizleme sütü nasıl kullanılır sorusunu cevaplamadan önce cilt temizleme sütünün neden kullanıldığı hakkında bir açıklama yapmak faydalı olacaktır. Öncelikle cilt temizleme sütü gün boyu çeşitli çevresel faktörlerle kirlenen ve makyajlı ciltlerin temizlemesinde kullanılır. Günlük yapılması gereken bir işlemdir. Cildi temizler ve gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Gün boyu biriken kir ve yağ ciltten atılmazsa cilt sağlığı bozulur ve sivilceler baş gösterebilir. Bu yüzden cildinizi temiz tutmalısınız.

Cilt Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır ve Faydaları Neledir?

Cilt temizleme sütü yüzün tamamına uygulanabileceği gibi bölgesel olarak da kullanılabilir. Örneğin gün boyu cildiniz fazla kirlenmediyse ve tek istediğiniz göz makyajınızı temizlemek ise küçük bir parça pamuk yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da yüzünüzün tamamına makyaj yaptıysanız bu sefer biraz daha büyük bir pamuk kullanarak cilt temizleme sütü ile makyajınızı temizleyebilirsiniz. Cilt temizleme sütünün kullanımıyla ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da sütün miktarıdır. Cilt temizleme sütleri yapı itibariyle fazla yağlıdır ve yağlı ciltlerde aşırı kullanım daha da fazla yaşlanmayı tetikleyebilir.

Cilt Temizleme Sütünün Etkileri

İlk olarak cilt temizleme sütünün temel amacı, adından da anlaşılacağı üzere cildi temiz tutmaktır. Öte yandan yağlı yapısı da cildin nemlenmesini sağlar. Düzenli temizleme sütü kullanımında cilt ölü hücrelerden arınır ve rahat bir nefes alır. Günlük kullanımla, ciltte biriken siyah noktalar ve kirler yok olur. Ayrıca cildin doğal yağ dengesi de yine cilt temizleme sütü ile korunur. Ancak fazla kullanmamak gerekir. Cilt temizleme sütünün bir diğer etkisi de cildin gençleşmesini sağlamaktır. Anti – aging özelliği sayesinde daha genç görünürsünüz. Bir de cilt bakımı için kullanılan diğer kozmetik ürünlerinin etkisi, cilt temizleme sütü kullanıldığı takdirde daha da artar. Siz de bakım ürünlerinizden maksimum etkiyi almak istiyorsanız günlük cilt  temizleme sütü kullanımını ihmal etmeyin.

Salatalıklı yüz temizleme sütü

Malzemeler

  • 1 adet rendelenmiş salatalık
  • Süt ( 1 bardak )

Hazırlanışı

Malzemeleri karıştırarak elde ettiğiniz süt ile cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa temizleyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git