Cilt Temizleme Sütü - saglikdas.com

Cilt Temizleme Sütü

Cilt Temizleme Sütü
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.077 kez okundu.

Cilt Temizleme Sütü ve Faydaları

Cilt temizleme sütü, kuru ve narin bir cilde sahip bayanların öncelikli tercihlerinden olmalıdır. Çünkü yağlı bir yapıya sahip cilt temizleme sütü, doğru yöntemlerle ve aralıklarla kullanıldığında, kuru cilt sorunları yüksek ölçüde giderilir. Daha çok gece yatmadan önce ya da makyaj temizliğinde kullanılan cilt temizleme sütleri, piyasada bulunabilmektedir. Fakat her zaman en doğal yöntemi kullanmanın daha yararlı olacağını düşündüğümüzden, sizlere de doğal yöntemlerle hazırlanan cilt sütlerini tavsiye ediyoruz.

Cilt Temizleme Sütü Çeşitleri

Doğal yöntemlerle hazırlanan cilt temizleme sütü sayesinde cildiniz derinlemesine nemlenir ve beslenir. Eğer kuru ve hassas bir cildiniz varsa nem sizin için her şey demektir. Bununla birlikte hassas cilt yapısı için de oldukça uygun olan doğal temizleme sütlerinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Cilt temizleme sütü sayesinde gün boyu cildinizde oluşan kir hızlı bir şekilde yok edilir. Bu şekilde de siyah nokta ve sivilce oluşumu riski büyük oranda azalır. Sizlere vereceğimiz tariflerle evinizde rahatça ve en ekonomik yoldan temizleme sütü hazırlayabilirsiniz.

Kuru ve Hassas Ciltler İçin Temizleme Sütü

Malzemeler

  • Yarım çay bardağı süt
  • 2 adet salatalık
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

İlk olarak salatalığın suyunu bir kabın içine çıkarın. Ardından kalan malzemeleri de kaba ekleyin ve karıştırın. Balın faydasını almamak için demir kap ya da karıştırıcı kullanmamanızı öneriyoruz. Elde ettiğiniz karışımı ayrı bir kaba koyun ve buzdolabında muhafaza edin. İhtiyaç durumunda bir pamuk yardımıyla temizleme sütünü kullanabilirsiniz. Bu süt sayesinde cildiniz sadece temizlenmeyecek ayrıca beslenerek nemlenecektir.

Cilt Temizleme Sütü Tarifi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 adet salatalık
  • 500 gr. süt

Hazırlanışı

İlk olarak salatalıkları robottan geçirin. Daha sonra yarım kilo sütün içine salatalıkları atın ve 10 dakika boyunca ocakta tutun. Karışımı önce soğumaya alın. Ardından muhafaza etmek üzere buzdolabına kaldırın. İhtiyaç durumunda temizleme sütü olarak bu karışımı kullanabilirsiniz. Temizleme sütünü buzdolabında 1 hafta muhafaza edebilirsiniz. Süre aşımında sütü atın ve yenisini yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git