Cilt Temizleme Ürünleri Nelerdir - saglikdas.com

Cilt Temizleme Ürünleri Nelerdir

Cilt Temizleme Ürünleri Nelerdir
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.379 kez okundu.

Cilt Temizleme Ürünleri Nelerdir?

Cildin günlük bakımı için elzem olan uygulamalardan biri de doğru cilt temizliğidir. Cilt temizliği bazen biraz sabunla cildi yağdan ve kirden arındırmanın ötesine geçer. Makyaj temizliği gibi nispeten daha hassas durumlar için farklı temizlik yöntemleri uygulanmaktadır. Yani cilt temizleme ürünleri nelerdir diye sorulduğunda karşınıza çeşitli ürünler çıkabilmektedir. Bunlar: cilt temizleme tonikleri, temizlik jelleri, cilt sütleri, cilt köpükleri ve cilt losyonlarıdır. Her biri cildi temizlemede kullanılmasına rağmen görevleri ve içerikleri biraz farklıdır.

Cilt Temizleme Ürünleri Nelerdir ve Önemi Nedir?

  • Cilt Temizleme Sütü: Cilt temizleme sütünün temel kullanım amacı, yüzü makyaj ürünlerinden arındırmaktır. Eğer cilt temizleme sütü kullanılmaz ise makyaj tam olarak arındırılamaz. Makyaj kullanımında sonra cilt fazla hava alamadığı için yağ salgılamaya başlar ve bu salgılama işlemi düzgün bir şekilde sonlandırılamaz. Bu sebeple siyah noktalar ve akneler görülür. Düzenli cilt temizleme sütü kullanımlarında bu sorunlarla karşılaşılmaz.
  • Temizleme Jeli: Cildimizdeki gözeneklerde yağlar vardır. Bu yağlar düzenli olarak salgılanır ve cilt sağlığı için önemlidir. Ama cildin temizliği düzgün bir şekilde gerçekleştirilmezse sivilce sorunları baş gösterir. Cilt temizleme jelleri gözeneklere derinlemesine nüfuz eder ve temizleme işlemini gerçekleştirir.
  • Cilt Temizleme Losyonu: Cilt losyonları yüzde fazla bekletilmez ve 1 – 2 dakika içinde durulanır. Makyaj temizliğinde ve gözenekleri açmada oldukça etkili olan cilt temizleme losyonlarını kullanarak sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca cilt temizleme losyonlarının nemlendirici özelliği de vardır.
  • Cilt Temizleme Toniği: Cilt temizleme toniğinin yapısı ve işlevi diğer temizlik ürünlerine göre biraz farklıdır. Temizlik toniği ilk olarak diğerleri gibi köpürtülerek kullanılıp ardından durulanmaz. Bir pamuk yardımıyla cilde sürülür ve öylece bırakılır. Cilt temizleme tonikleri cildi temizler temizlemez gözenekleri sıkılaştırarak küçültür. Bu şekilde gözeneklerin içine kir kolayca giremez.
  • Cilt Temizleme Köpüğü: Yüzdeki T bölgesini etkin bir şekilde temizleyen cilt temizleme köpükleri, her cilt için idealdir ve kullanımı rahattır. Sadece köpüğü yüzünüze sürüp bir müddet bekledikten sonra yüzünüzü durulamanız yeterlidir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git