Cilt Temizleyici Maske - saglikdas.com

Cilt Temizleyici Maske

Cilt Temizleyici Maske
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 947 kez okundu.

Cilt Temizleyici Maske Faydaları

Cilt temizleyici maske sayesinde cildiniz kirlerden arınır, derinlemesine temizlenir ve sağlıklı bir parlaklığa kavuşur. Cildinizi arındırmak için ve solgun görünmesini engellemek için maske kullanımını aksatmamak gerekir. Maske uygulaması bütün güzellik uzmanları tarafından önerilen bir uygulamadır. Etrafınızdaki herkes size hasta mısın solgun görünüyorsun diye soruyorsa, cilt temizleyici maske yapma zamanınız gelmiş demektir. Peki cilt temizleyici maske nasıl yapılır? İşte size cildinizi derinlemesine temizleyecek ve solgunluğunuzu giderecek bir maske tarifi. İki çorba kaşığı yulaf, bir çorba kaşığı kuru lavanta, bir çorba kaşığı kuru gül yaprağını kahve makinesinde çekin. Bu karışımın içine bir tatlı kaşığı kil ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı bir kavanoza koyarak, ağzını kapatın. Kullanmak istediğinizde karışımdan yarım tatlı kaşığı alarak su ile ıslatın ve krem kıvamına getirin. Bu kremi cildinize uygulayarak kurumasını bekleyin.

Cilt Temizleyici Maske ve Önemi

Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin. Bunu haftada bir kez uyguladığınızda yüzünüzdeki değişimi fark edeceksiniz. Burada tarif edilen cilt temizleyici maske, yağlı ciltler için tavsiye edilen bir maskedir. Yağlı ciltlerdeki sebum miktarını dengeleyerek yağ oranını düzenler. Yağlı cilde sahip olanlar bu maskeyi haftada iki kez, normal cilde sahip olanlar ise haftada bir kez uygulayarak ciltlerindeki değişime tanık olabilirler.Yağlı cilt pek çok kişi için büyük bir sorundur. Yağlı cilde sahip olmak ve onunla yaşamak zorunda olmak bir lanet değildir.

Ciltteki yoğun sebum miktarını azaltmak ve yağ dengesini düzenlemek gereklidir. Bunun için de yukarıda tarifi verilen maske uygulanabilir. Haftada iki kez uygulandığında daha etkili olduğu görülecektir. Normal cilde sahip olan kişilerin ise sebum miktarı o kadar yüksek değildir ve bu durum aşırı yağlanmaya yol açmaz. Bu yüzden normal cilde sahip olan kişilerin haftada bir kez uygulaması yeterli olacaktır. Hangi cilt tipine sahip olursanız olun cilt maskeleri cildi temizlemesi, kirlerden arındırması ve solgun görünmeyi önlemesi açısından çok faydalıdır. Düzenli kullanıldığında maskelerin ne kadar etkili olduğu görülecektir. Solgun bir cilde mahkum olmayın, siz de maskeyi uygulayarak istediğiniz cilde kavuşun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git