Cilt Temizleyici Maskeler - saglikdas.com

Cilt Temizleyici Maskeler

Cilt Temizleyici Maskeler
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.253 kez okundu.

Cilt Temizleyici Maskeler ve Önemi

Cilt temizleyici maskeler, cilt bakımının olmazsa olmazlarıdır. Cilt bakımının en önemli aşamaları olan cilt temizliği, cildin kirlerden arındırılması, gözeneklerin açılması, fazla yağdan cildin arındırılması ve sivilcelerin önlenmesi gibi aşamaları yerine getirirler. Cilt temizleyici maskeler cildi derinlemesine temizler, siyah noktaları temizler ve yenilerinin oluşmasını önler, sivilcelere iyi gelir ve cildi fazla yağdan arındırdığı için yeni sivilcelerin oluşmasını engeller. İşte bütün bunları yapan cilt temizleyici maskelerden birkaç tanesini sizin için seçtik.

Cilt Temizleyici Maskeler ve Çeşitleri

Cilt Temizleyici Maske 1: İki çay kaşığı yoğurdu ve sekiz damla limon suyunu karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün ve bir saat bekleyin. Sonra cildinizi yıkayın. Bu maskeyi on günde bir yapmanız siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Doğal Cilt Temizleme Maskesi: Beş tatlı kaşığı yulaf, dört tatlı kaşığı yoğurt ve dört tatlı kaşığı balı rondodan geçirin. Krem kıvamını elde ettikten sonra cildinize sürün ve yirmi dakika bekletin. Başka bir yerde kaynar su içine papatya atın ve soğumasını bekleyin. Soğumuş papatyalı suyla yüzünüzü temizleyin. Bunu on beş günde bir uyguladığınız zaman cildinizin derinlemesine temizlendiğini göreceksiniz.

Cilt Temizleyici Maske 2: Bir kiviyi soyun, beş tane çilek ve soyulmuş yarım salatalığı da ekleyerek rondodan geçirin. Karışım çok suluysa krem kıvamı elde edene kadar yulaf unu ekleyin. Cildinize sürüp on dakika bekleyin. Sonra cildinizi yıkayın. Gözeneklerinizin açılmasına ve temizlenmesine yardımcı olan bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Temizleyici Maske: Dört tatlı kaşığı yulaf unu, dört tatlı kaşığı rendelenmiş limon kabuğu ve dört yemek kaşığı buğday kepeğini karıştırın. Bu maskeyle cildinizi beş dakika temizleyin sonra su ile yıkayın. Haftada bir uyguladığınızda cildinizin eskisi kadar yağlanmadığını göreceksiniz.

Siz de yukarıdaki cilt temizleyici maskeler arasından istediğinizi seçip, cilt tipinize uygun olanı uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımın fark yarattığını göreceksiniz. Cilt bakımının vazgeçilmez unsuru olan cilt temizleyici maskeler sayesinde, cildinizi derinlemesine arındırabilir, siyah noktalar ve sivilcelerden kurtulabilir ve yenilerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Cilt bakımınızı ihmal etmeden istediğiniz cilde kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git