Cilt Temizliği İçin Doğal Maskeler - saglikdas.com

Cilt Temizliği İçin Doğal Maskeler

Cilt Temizliği İçin Doğal Maskeler
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.073 kez okundu.

Cilt Temizliği İçin Doğal Maskeler ve Faydaları

Cilt temizliğinin ne denli mühim bir konu olduğu kadınlar arasında tartışılmaz bile. Doğru yapılan cilt temizliği ile yüzünüz daima ışıl ışıl parlar ve sağlıklı görünür. Ayrıca sivilce oluşumları ve siyah noktalar da cilt temizliği sayesinde azalır. Eğer piyasa malzemelerinin içeriğindeki çeşitli kimyasal maddelerden rahatsız iseniz sizin için en uygun cilt temizliği için doğal maskeler idealdir. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz, aynı zamanda gayet ekonomik olan, cilt temizliği için doğal maskeler sayesinde kolay yoldan cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz birkaç maske tarifi ile cilt temizliğinizi yapabilirsiniz.

Cilt Temizliği İçin Doğal Maskeler ve Çeşitleri

Cilt Temizliği İçin Doğal Maske Tarifi ( 1 )

Malzemeler

  • Badem yağı ( 1 çay kaşığı )
  • Salatalık ( 1 tane )

Hazırlanışı:

İlk olarak salataları ince ince rendeleyin ve orta boy bir tencereye atın. Ardından üzerine bir miktar su ekleyerek kaynatın. Kaynama işleminde sonra salatalık posasını ayırın ve arda kalan suyun içine 1 çay kaşığı kadar badem yağını dökün. Bu tonik ile yüzünüzü temizleyin.

Cilt Temizliği İçin Doğal Maske Tarifi ( 2 )

Malzemeler

  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
  • Su ( 1,5 su bardağı )
  • Limon ( 1 tane )

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kapta toplayın ve güzelce karıştırın. Daha sonra ağzı kapanabilen bir kaba koyun ve buzdolabında muhafaza edin. Dilediğiniz vakit bu losyonu pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Cilt Temizliği İçin Doğal Maske Tarifi ( 3 )

Malzemeler

  • Su ( yarım çay bardağı )
  • Elma sirkesi ( yarım çay bardağı )

Hazırlanışı

Belirtilen miktarlardaki elma sirkesini ve suyu karıştırın. Suyun işlevi elma sirkesinin keskinliğini almaktır. Elma sirkesi suyla seyreltilmeden kullanılmaz. Bu karışımla cildinizi temizleyin. Pamukla yapacağınız temizlik neticesinde cildiniz bütün kirlerden arınacaktır. Unutmayın, elma sirkesinin cilt rengini açıcı özelliği vardır. Bunun haricinde elma sirkesi sayesinde cildiniz derinlemesine beslenir. Elmanın cildi güzelleştirdiği zaten bilinmektedir. Bir nevi elma ekstresi olan sirke de aynı işi görmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git