Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm - saglikdas.com

Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm

Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm
12 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.691 kez okundu.

Cilt Yağlanmasına Kesin Çözümler

Her insanın cilt yapısı, birbirinden farklıdır. Bazılarının cildi kuru iken bazılarının da yağlıdır. Yağlı cilt tipine sahip olan insanların, sebum salgısı çok fazla çalıştığı için cilt yağlanması sorunuyla karşı karşıya kalırlar.

Yağlı cilt tipine sahip olan insanlar, çeşitli yöntemler kullanarak sebum salgısını düzene sokabilir ve vücudunun yağ seviyesini normale getirebilirler. Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için, uygulayabilecekleri yöntemleri araştırdık. Sizde de bu sorun var ise bu yöntemleri deneyerek, sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm İçin Yapılması Gerekenler

  • Cildinizdeki fazla yağdan kurtulmak ve aynı zamana da cildinizi temizlemek için maden suyundan, faydalanabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 defa uygulayacağınız maden suyu maskesi, oldukça sağlıklıdır. Yüzünüze uygulamak için sadece pamuğa maden suyu dökün ve cildinizi temizleyin. Yağlanmanın azaldığını fark edeceksiniz.
  • Evinizde kolayca bu sorunun üstesinden gelmek istiyorsanız, yağsız yoğurttan faydalanabilirsiniz. Çünkü ağsız yoğurt, cildi temizler ve parlatır. Ancak bu maskeyi her gün uygulamanız, cilt kuruluğuna ve tahrişe neden olabileceğinden haftada 1 defa olmak üzere uygulamalısınız.
  • Cildiniz gereğinde fazla yağlı ise bu çok fazla yıkamanızdan kaynaklanıyor olabilir. Yağ salgısından hoşnut olmayan kişiler, yüzlerini günde 2 defadan fazla yıkarlarsa bu yağlanmayı, daha da arttıracaktır. Bu yüzden yüzünüzü günde en fazla 2 kere yıkamalısınız.
  • Her sabah rahatlıkla uygulayabileceğiniz buz masajları da, yağlanmanın önüne geçecektir. Bunu yapmak için bir miktar limonu ve suyu, buz kalıplarının içine dökün ve donmasını bekleyin. Ardından sabah, bu buzlardan 1 tanesini yüzünüzde gezdirerek eritin. Buzun içinde yer alan limon, vücudunuzun yağ dengesini düzene sokacak ve yağlanmaya engel olacaktır. Buzu uyguladıktan sonra, cildinize yağsız bir krem sürerek, nemlenmesine yardımcı olabilirsiniz.
  • Sabamed sabunlar da, yağlanmaya karşı oldukça etkili ürünlerden bir tanesidir. Yağ dengesini ayarlayan bu sabun ile sabah kalkar kalkmaz, yüzünüzü sabunladığınızda inanılmaz bir şekilde, yağlanmanın azaldığını göreceksiniz.
  • Yine cilt yağlanmasına kesin çözüm olan ve evinizde kolayca uygulayabileceğiniz maskelerden bir tanesi, kil maskesidir. Bunu yapmak için, beyaz renkteki toz kili bir miktar su ile karıştırıp, cildinize sürmelisiniz.
  • Cilt yağlanmasına kesin çözüme ulaşmak için bu şekilde 5 dk. kadar beklettikten sonra, yüzünüzü yıkayın ve nemlendiricinizi sürün.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git