Cilt Yenileyici Maske - saglikdas.com

Cilt Yenileyici Maske

Cilt Yenileyici Maske
13 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.295 kez okundu.

Cilt Yenileyici Maske Önemi

Cilt yenileyici maske uygulaması ile yıpranmış ciltleri onarmak oldukça kolaydır. özellikle güneşin zararlı etkisi ile ciltte lekeler oluşabilmektedir. Cildin yenilenmesi, ferahlanması ve tazelenmesi için de çok çeşitli cilt yenileyici maske tarifleri bulunmaktadır. Cilt yenileyici maskeler bayanların özellikle en fazla kullanmak istedikleri türdür. Bu maskeler ile tıkanmış gözenekler açılır, güneş lekeleri yok edilir, cildin öz rengine dönmesi sağlanır. Özellikle hassas ve kuru ciltler çevresel etkilerden dolayı yıpranmaktadır. Birçok farklı doğal ve bitkisel maske uygulaması ile tüm cilt problemleri kolayca ortadan kalkmaktadır.

Cilt Yenileyici Maske Malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı buğday yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı havuç
  • 1 tatlı kaşığı melisa yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: Havuç blenderde iyice çekildikten sonra diğer malzemelerle karıştırılır ve tüm cilde masaj yaparak yedirilir. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulanır ve gül suyu ile de silinir. Haftada bir kez düzenli olarak yapılan uygulama ile cilt daha genç ve ferah bir hal kazanır. Farklı maskeler arasında evde kolayca uygulayabileceğiniz bir maske türü olan havuç maskesi ile cilt onarılıp yenilenerek, daha sağlıklı bir görünüm kazanabilir. Havuçla hazırlanan maske, güneşten gelen zararlı ışınların ve kozmetik ürünlerin ciltte yarattığı yıpranma ve deformasyonları ortadan kaldırarak mükemmel görünen bir cilde kavuşmayı sağlamaktadır.

Havuç maskesi için malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış havuç suyu
  • 1 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı süzme bal
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm malzemeler cam bir kap içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra, önceden temizlenmiş olan yüz ve boyuna masaj yapılarak iyice yedirilir. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile ovalanarak ve masaj yapılarak çıkarılır. Ardından gül suyu ile cilt silinerek canlılık kazanması sağlanır. Haftada 3 kez uygulanan havuç maskesi ile cildin asit ve baz dengesi kurulmuş olur. Dış etkilerden dolayı hasar gören cildin yenilenmesini sağlayan maske, her yaş ve tüm cilt tipleri için uygundur. Cilde şok etkisi sağlayan yenileyici ve canlandırıcı havuç maskesi, cildin kendini yenilemesinin en doğal yollarından biridir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git