Ciltteki Kahverengi Lekeler - saglikdas.com

Ciltteki Kahverengi Lekeler

Ciltteki Kahverengi Lekeler
13 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.806 kez okundu.

Ciltteki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

Cilt lekeleri sınıflarında en sık karşılaşılan, güneş lekelerinden ya da hamilelikten meydana gelebilen, aynı zamanda hormonlardan da kaynaklanabilen kahverengi lekeler en can sıkıcı cilt lekeleridir. Ciltteki kahverengi lekeler bir nevi genetik miras olarak da nitelendirilebilir. Ciltteki kahverengi lekeler uygulanacak maskeler ile minimum seviyelere indirilebilir ya da ortadan kaldırılabilir.

Ciltteki Kahverengi Lekeler İçin Uygulanacak Maskeler

  • 2 adet küçük boy soğan alınarak rendelenir. Soğanın suyu sıkılır. Soğan suyu bir kaba alındıktan sonra içerisine yarım çay bardağı elma sirkesi ilave edilir. Elde edilen karışım cilde sürülür ve 10 dakika bekletilir. Dikkat edilecek en önemli husus, soğan nedeni ile gözlerde meydana gelecek yanmadır. Bu neden ile özen gösterilmesi gerekmektedir. Karışım haftada bir kez sürülmelidir. Tatbik neticesinde ciltteki kahverengi lekeler kaybolacaktır.
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu ile 1 tatlı kaşığı yoğurt uygun bir kap içerisinde karıştırılır. Elde edilen karışım kahverengi lekelerin üzerine sürülür. Kurumaya başlayan maske 30 dakika tutulur. 30 dakika sonrasında ılık su ile durulanır. Bu karışım haftada iki kez uygulanabilir ve uygulama sonucunda zaman ile cildin tek renk olduğu ve kahverengi lekelerin açıldığı görülecektir.
  • 1 adet yumurta alınarak kabuğu mümkün olduğunca iyi bir şekilde ezilir. Ezilen yumurta kabuğunun içerisine 1 çay kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı vazelin eklenilerek karıştırılır. Elde edilen karışım kahverengi lekelerin üzerine ovuşturulmak sureti ile sürülür. Karışım yüze ovuşturularak sürülmesinden sonra 15 dakika bekletilir. Beklenilen 15 dakikanın sonunda yüz ılık su ile yıkanır. Bu maske yöntemi haftada bir kere uygulanabilecek niteliktedir. Yapılan maske sayesinde ciltte bulunan kahverengi lekelerin renklerinin açıldığı net bir şekilde görülecektir.
  • Elma sirkesi ile suyun karışımından elde edilen tonikte ciltte bulunan kahverengi lekeleri için uygulanabilecek bir karışımdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git