Çıt Çıt Nasıl Takılır - saglikdas.com

Çıt Çıt Nasıl Takılır

Çıt Çıt Nasıl Takılır
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.450 kez okundu.

Çıt Çıt Nasıl Takılır?

Çıt çıt kısa zamanda uzun saça sahip olmak ve dolgun saçlarıyla göz doldurmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bir üründür. Kullanımının kolay olması da tercih sebeplerinden biridir. Çıt çıt takmak için kuaföre gidilmesine gerek olmaması, çıt çıtın onu kullanmak isteyen kişi tarafından da kendisine takılabilmesi, çıt çıt kullanımının en büyük avantajlarından biridir. Peki çıt çıt nasıl takılır diye soranlara çıt çıtın nasıl takıldığıyla ilgili pratik bilgiler aşağıda. Çıt çıtı takmak için önce ensenizi açmanız ve ayırma tarağı ile elinize bir parça saç ayırdıktan sonra üstte kalan kısımları toka ile tutturmanız gerekir. Krepe tarağı kullanarak ensedeki saç köklerine krepe yaparsanız, bu çıt çıtın saça iyi tutunmasını sağlayacaktır. İlk çıt çıt parçasının tokasını açın ve ensenizde tam ortaya getirerek tokayı takın. Elinizle bu bölgeyi düzeltin. Aynı şeyi ensenizin sağ ve sol kısımları için de yapın.

Çıt Çıt Nasıl Takılır İşte Pratik Bilgiler

Çıt çıttan aldığınız parçaları saçın üstüne getirip tokayla sabit durmasını sağlayın. Üst kısımda tokayla sabitlenen bölgeden bir parça saç daha alın ve geride kalanları toka yardımıyla üst kısımda tutturun. Aldığınız saçı üçe bölün. Bu üç kısmın her birine önce krepe atarak daha önce anlatıldığı gibi önce ortaya sonra sağa ve sola çıt çıtı takın. Bittikten sonra çıt çıtlarınızın yan taraflarına da çıt çıt takmaya devam edin.

Bu işlem bittikten sonra üst kısımda çıt çıt takılmamış saç kalmalıdır. Bunlar alttaki çıt çıtları saklar ve saçınızın daha doğal görünmesine yardımcı olur. Çıt çıt tokaların görülmemesi için de saçlarınızı kabarık modeller ile kullanabilirsiniz. Çıt çıt takmanın püf noktaları öğrenildikten sonra çıt çıt nasıl takılır sorusu sizin için bir problem olmaktan çıkacak. İlk denediğinizde biraz zorlanabilirsiniz fakat bunu tekrar ederek, saçınıza değişik modeller vererek kullandığınızda hem alışacaksınız hem de giderek daha hızlı yapmaya başlayacaksınız. Çıt çıt sayesinde saçınıza verdiğiniz şekli ve saçınızın duruşunu çok seveceksiniz. Kısa saçlı olan hanımlar saçıma şekil veremiyorum diye üzülmesin, çıt çıt yardımıyla istediğiniz uzun saça kavuşabilir ve ona istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git