Çıt Çıt Saç Nasıl Yıkanır - saglikdas.com

Çıt Çıt Saç Nasıl Yıkanır

Çıt Çıt Saç Nasıl Yıkanır
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.365 kez okundu.

Çıt Çıt Saç Nasıl Yıkanır?

Kadınların saçlarını olduğundan daha uzun göstermek için kullandıkları çıt çıt saçlar zaman içersinde yıpranarak mat bir hale gelir. Böyle durumlarda çıt çıtların yıkanma zamanının geldiğini fark etmeniz mümkündür. Çıt çıt saçlar yıkanma esnasında normal saçlara oranla daha dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Çıt çıt saçlar nasıl yıkanır sorusu ile ilgili olarak aşağıdaki maddelerde detaylı bilgiler verilmektedir.

Çıt Çıt Saç Nasıl Yıkanır ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Çıt çıt saçlar sürekli olarak kullanıldığı zaman dış etkenlerden dolayı donuk ve mat bir hale dönüşür. Bunun nedeni dışarıdaki havada bulunan sigara dumanı, ve rüzgar gibi etkenlerden dolayı saçın yıpranması ve kirlenmesi söz konusu olmaktadır. Çıt çıt saçlar yıkanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de saçları hırpalayarak veya kaşıyarak yıkama şekillerinden kaçınmaktır. Çıt çıt saçlar yapısı itibari ile birbirine çok sık bir şekilde karışır. Bu saçları açmak istediğinizde birçok saç dökülmektedir. Bu durumun önüne geçmek için saçlar nazik bir şekilde ve ılık su ile yıkanmalıdır.

Çıt çıt saçları yıkama işlemi esnasında uygulanacak yol:

  • Çıt çıt saçları dikili kesimlerden tuturak bu bölgeye şampuan ve ılık suyun dolu olduğu bir kaba daldırarak uygulayın.
  • Bu işlemi birkaç defa tekrarlayarak uyguayın.
  • En son daldırıp çekme işleminden sonra saçları birbirine karıştırmayacak şekilde ovalayın ve bu saçların köpürmesini sağlayın.
  • Köpürtme işlemini 3 dakika boyunca devam ettirin. Ardından tekrar ılık su kullanarak köpüklerden saçınızı arındırın.
  • Saçların daha yumuşak bir şekilde olması için kabın içerisine bir miktar su ve saç kremi koyarak çıt çıtları kabın içerisine daldırarak tekrarlayın.
  • Bu esnada dişleri geniş olan bir tarakla saçlarınızı dikkatli bir şekilde tarayın.  Tarama işlemini dikkatli bir şekilde uyguladıktan sonra  saçları duşun altına koyarak tekrar durulayın.
  • Yıkadığınız saçları kurutmak için tekrar bu saçları askıya asın. Bu şekilde çıt çıt saçlar daha çabuk bir zamanda kuruyacaktır.
  • Çıt çıt saçlar nasıl yıkanır sorusunun cevabı yukarıdaki maddelerde belirtilmiştir. Bu işlemleri sırasıyla uygulayınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git