Çıt Çıt Saçların Bakımı - saglikdas.com

Çıt Çıt Saçların Bakımı

Çıt Çıt Saçların Bakımı
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.350 kez okundu.

Çıt Çıt Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Çıt çıt saçlar daha farklı ve daha uzun bir saça sahip olmak isteyenlerin kullandığı yöntemlerden birisidir. Çıt çıt saçların bakımından bahsetmeden önce onların yapısı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Çıt çıt saçlar ikiye ayrılır; yapay olanlar ve doğal olanlar. Yapay olanlarda sentetik saçlar kullanılır. Bunlar daha ucuzdur fakat birbirine çok çabuk dolanır, gerçek olmadığı için cansız görünür. Doğal olan saçlardan yapılan çıt çıt ise doğal bir parlaklığa sahiptir, daha gerçek görünür ve birbirine o kadar çok dolanmaz.

Çıt Çıt Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Çıt çıt saçların bakımında dikkat edilmesi gereken şeyler:

Çıt çıt saçların temizliğinde size söylenen kurallara uymalısınız. Çıt çıtlarınızı daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, dikiş yerlerine su değdirmemeye dikkat etmelisiniz. Toka kısımları metal olduğu için paslanma olasılığı yüksektir, bu yüzden bu kısımlara su değdirmemelisiniz. Ayda iki kere yıkamak, çıt çıt saçlarınızın temizliği için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Bunu bütün kuaförler önermektedir. Ben daha sık da temizleyebilirim diyenler, altı kez kullandıktan sonra çıt çıt saçları yıkayabilirler.

Çıt çıt saçları kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bir tanesi çıt çıt saçlarınıza, normal saçınıza verdiğiniz her şekli verebilirsiniz. Bunun için normalde kullandığınız saç şekillendiricilerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Saçınıza fön çekip istediğiniz şekli verebilirsiniz. Fön çektikten sonra at kuyruğu veya topuz gibi saçınızı toplayarak yapacağınız modellerde çıt çıtın ek yerlerinin görünmemesine dikkat etmelisiniz. Böylece saçınız daha doğal durur, çıt çıt olduğu belli olmaz.

Çıt çıt saçların bakımının ve yıkanmasının, kullanımındaki kurallara uyulmasının neden gerekli olduğu açıktır. Saçlarınıza ne kadar iyi bakarsanız, kullanım kurallarına ne kadar uygun davranırsanız, çıt çıt saçlarınızın kullanım ömrü o kadar uzun olacaktır. Dikiş yerlerine ve tokalara su değdirmemek önemli bir noktadır çünkü saçın bozulmasına sebep olur. Temizliğini iki ayda bir yaptığınız sürece çıt çıt saçlarınız size sorun olmayacaktır. Saçınız kendinizinmiş gibi görünecek ve üstelik ona istediğiniz şekli verebileceksiniz. İstediğiniz saçlara kavuşmanın tek yolu, onların bakımına ve temizliğine dikkat ederek, çıt çıt saçları öneriler doğrultusunda kullanmaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git