Civan Perçemi Maskesi - saglikdas.com

Civan Perçemi Maskesi

Civan Perçemi Maskesi
13 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.089 kez okundu.

Civan Perçemi Maskesi Önemi

Civan perçemi maskesi, ciltte yaşla birlikte oluşan kırışıklıkları gidermek için kullanılır. Ayrıca kol ve bacaklarda görülen sinir iltihaplanmalarında, bu bitki ile bir banyo yaptığınızda çok rahatladığınızı göreceksiniz. Civan perçemi yol kenarlarında, tarlalarda ve çayırlarda bulunan bir bitkidir. Civan perçeminin güneşin en yüksekte olduğu saatlerde toplanması gerekir, böyle yapıldığında etkisini çok daha fazla gösterir. Güneşin ışınlarının artması, bitkinin şifalı özelliğinin ve eterli yağlarının en üst seviyeye ulaşmasına sebep olur. Bu kadar şifalı özelliklere sahip olan bu bitki, ciltteki kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılır. Bu amaçla kullanılan civan perçemi maskesi tarifi ise aşağıdadır.

Civan Perçemi Maskesi Malzemeleri

Civan perçemi maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler; civan perçemi çiçeği, saf su, yarım fincan limon suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı süzülmüş bal, çırpılmış yumurta sarısı, yulaf unu ve gül suyudur.

Hazırlanması ise şöyledir: Civan perçemi çiçeği saf suyun içinde on dakika kaynatılır, sonrasında süzülür. Suyun soğuması beklenir. Bu işlem sonucunda elde edilen posa ezilir. Sonra bu posanın içine bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı süzülmüş bal, yarım fincan limon suyu ve çırpılmış yumurta sarısı eklenerek karıştırılır. Maske kıvamı elde edilene kadar yulaf unu eklenir. Maske kıvamına gelen karışım masaj yapılarak cilde sürülür. Ciltte bir saat bekletildikten sonra yıkanır. Son olarak da cilt gül suyu ile temizlenir.

Civan perçemi maskesi yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için kullanılır. Hem yaşla hem de mimiklerin yoğun kullanımıyla birlikte yüzde kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıklar hem ortaya istenmeyen bir görüntü çıkarır hem de onlara sahip olan bayanları rahatsız eder. Kırışıklıkları engellemek ve var olanları gidermek için kırışıklık gideren kremlere dünyanın parası ödenir. Üstelik bu kremler pahalı olmalarının yanı sıra içlerinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı cilde zarar verirler, sağlığa zararlıdırlar.

Bütün bu istenmeyen durumlardan kurtulmanın yolu tamamen doğal bir kırışıklık giderici yöntem bulmaktır. Civan perçemi maskesinin uygulanması tamamen doğal ve sizi ekstra masrafa sokmayacak bir yöntemdir. Civan perçemi maskesi ile kırışıklıklarınıza veda edin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git