Çok Sık Yapılan Makyaj Hataları - saglikdas.com

Çok Sık Yapılan Makyaj Hataları

Çok Sık Yapılan Makyaj Hataları
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.026 kez okundu.

Çok Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

Makyajı hemen hemen her bayan cildine uygular. Makyaj yaparken hata yapmaktan kaçınmamız gerekir, yoksa o makyaj bizi güzel göstermek yerine çirkinleştirir. Makyaj yaparken yüzünüzü tanımanız ve makyaj tekniklerini bilmeniz çok önemlidir. Çok sık yapılan makyaj hatalarından kaçınmanız gerekir. Çok sık yapılan makyaj hataları nelerdir?

Çok Sık Yapılan Makyaj Hataları ve Çeşitleri

Fondöten Nasıl Kullanılmalı?

Fondötenin amacı cildi pürüzsüz dümdüz bir hale getirmektir. Doğru kullanım ile bunu sağlayabilirsiniz. Teninize uygun fondöteni bulmanız çok önemlidir, eğer ten renginize uymayan fondöten kullanırsanız boyun ve yüzde ton farkları oluşur. Fondöteni fırçayla sürmeniz daha uygundur. Genelde doğru fondöten ten renginizin bir ton koyusudur.

Kaş ve Kirpik

Yanlış makyaj yapımı sizi bir anda rüküş hale getirir. Kaşınızı boyarken keskin boyamak yerine daha yumuşatarak boyarsanız görüntünüz iyi olacaktır. Kirpiklerde ise takma kirpik özel günlerde tercih edilmelidir.

Göz Makyajı Hataları

Renkli göz isteyen kadınlar genelde renkli lens alırlar. Renkli lenslerin doğal bir görüntüsü olmadığı için göz makyajınız da kötü duracaktır. Bunun yanında çok fazla siyah kalem kullanmak da hatalı bir seçimdir.

Göz Kapağına Allık Kullanmak Doğru mudur?

Kesinlikle yanlıştır. Allık gözlerinizi solgun gösterebilir, yorgunmuşsunuz hissi verebilir. Açık renk bir makyaj istiyorsanız bej renklerini tercih ediniz.

Yanlış Göz Kalemi Kullanılması

Göz kalemi kullanımında da çok fazla dikkat etmeniz gerekir. Çok belirgin renkler kullanımı sizi daha büyük gösterir. Toprak ve gri tonlarını tercih edebilirsiniz.

Hızlı Sürülen Rimel İzleri

Rimel sürerken acele etmeden sürerseniz bu sorun ortadan kalkacaktır.

Doğru Allık Nedir

Kırmızı tonlar yerine şeftali tonlar kullanmak sizi daha bakımlı gösterecektir.

Dudağa Kalem Sürme Hataları 

Doğallık önemli olduğu için dudak renginizin bir koyusu ya da aynı rengi seçerseniz doğal görünüm yakalayacaksınız. Dudak kalemini rujdan sonra uygulamanız önerilir. Ruj fırçası kullanarak sürümü kolaylaştırabilirsiniz. Dudaklarınızı büyütmek için dudak dışına kalem çekmek yerine orta renklerde ruj kullanınız. Dudak çizginizi aşmamaya özen gösteriniz.

Dudak Rengi ve Dudak Çevresine Yapılan Hatalar

Dudak çevrenizde kırışıklık varsa rujdan önce sabitleştirici ya da fondöten sürün, rujun kırışıklıklara dolmasını önlersiniz. Ruj kalemi kullanacaksanız rujunuzla aynı tonda seçin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git