Corci Makyaj - saglikdas.com

Corci Makyaj

Corci Makyaj
13 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.434 kez okundu.

Corci Makyaj Detayları

Asıl adı Yavuz Birsel olan, fakat Corci olarak tanıtan makyaj profesörü, Corci makyaj stili ile özellikle sahnelerin vazgeçemediği makyördür. Makyaj konusunda bayanların tüm beklentilerini karşılayan Corci, tüm dünyada tanınan bir kişidir. Corci makyaj teknikleri ile devrim yaratan ünlü makyör, tamamen doğal ürünler kullanarak güzelliğe güzellik katmaktadır.

Corci Makyaj Kuralları

Corci’ye göre makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallar şöyledir:

  • Yüz ve göz yapısına uygun makyajın belirlenmesi gerekmektedir.
  • Kullanılan malzemelerin anti bakteriyel olmasına özen gösterilmelidir.
  • Su bazlı ürünler kullanıldığında cildin temiz olmasına özen gösterilmelidir.
  • Özellikle göz kalemleri kalıcı olmalıdır.
  • Göz çevresi makyajı için kullanılacak ürünler pudra içerikli olmalıdır.

Kurallara son derece dikkat eden Corci, özellikle göz makyajına yüz makyajından daha fazla önem vermektedir. Çünkü göz makyajı, normal cilt makyajı olmasa bile bir bayanı oldukça güzel ve çekici gösterebilir. Makyaj yapılırken cildin rengine uygun renkler belirlenmeli, göz rengi ön planda tutulmalıdır. Göz renginin mavi yada yeşil olması makyajın daha açık ve parlak yapılmasına neden olmaktadır.

Dünyaca ünlü makyör Corci’nin hayat felsefesini ‘hayallere ulaşmak cesaret ister’ sözü belirlemektedir. Corci’ye göre güzel bir makyaj yaptığınızda, makyaj yapmış gibi değil de güzel bir cilde sahip ve o cildi sadece canlandırmış gibi görünürsünüz. Doğru rengi ve doğru malzemeleri seçtiğiniz sürece yüz hatlarınızı ortaya çıkarabilir, daha iri gözlere ve daha küçük bir burna sahipmişsiniz izlenimi verebilirsiniz.

Makyaj yapmadan önce mutlaka temiz ve kuru bir cilde sahip olmalısınız diyen Corci, mutlaka cilt tipine uygun bir krem sürülmesini önermektedir. Kremin üzerine uygulanan fondöten için fırça kullanılması da fondötenin abartılmasına engel olmaktadır. Dudakları dolgun göstermek için açık renk dudak kalemi tercih edilmeli, allık sürmeden önce yüzün şekli belirlenmelidir. Uzun yüz için elmacık kemiklerin alt kısmına, geniş yüz için de şakaklara allık uygulanmalıdır. Kirpiklerin içine çekilen göz kalemi gözleri daha küçük gösterirken kirpiklerin dış tarafına sürülen göz kalemi gözlerin daha büyük görünmesini ve çekici bakışlar sağlar. Yüzü aydınlatmak için cilt rengine uygun fondöten seçilmeli diyen Corci, açık renk ve pembeye çalan fondötenlerden uzak durulması gerektiğinin de altını çizmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git