Çörek Otu Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Çörek Otu Nasıl Kullanılır

Çörek Otu Nasıl Kullanılır
3 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.269 kez okundu.

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek otu pek çok hastalığa şifa olan mucizevi bir bitkidir. Çörek otu nasıl kullanılır? Diye çok sayıda araştırmayapılmıştır. Araştırma sonuçları ise hep müspet neticeler vermiştir. Karaciğerden, mideye tüm iç organlara faydası görülmüş ve anti oksidan özelliği sayesinde iltihaplı hastalıkların tedavisinde asırlardır kullanılmaktadır.

Çörek otu ağız yoluyla alınarak, cilt maskesi yapılarak ve kür şeklinde kullanılabilir. Çörek otunu ağız yoluyla kullanmak istiyorsanız şu şekilde hazırlayıp tüketebilirsiniz:

  • 1 çay kaşığı öğütülmüş çörek otu tohumu
  • 1 çay bardağı sıcak su

1 çay bardağı sıcak suyun içerisine yeni öğütülmüş 1 çay kaşığı çörek otunu karıştırıp demlemeye bırakın. 10 dakika demlendikten sonra içime hazır hale gelen çörek otunu süzerek tüketebilirsiniz.

Çörek otunu maske olarak kullanmak isterseniz:

  • 2 tatlı kaşığı çörek otu
  • 2 çay kaşığı bal

Cildinize maske olarak kullanmak istediğiniz çörek otunu çok iyi bir şekilde öğüttükten sonra belirtilen miktarda bal ile karıştırıp güzel bir maske yapabilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayarak 15 dakika bekletip, süre sonunda ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Cildinize uygun doğal bir peeling olan bu maske tarifini istediğiniz aralıklarla uygulayabilirsiniz. Cildinizin canlanması ve oluşan sivilcelerin giderilmesinde etkisini kısa sürede göreceksiniz.

Çörek otu nasıl kullanılır? diye merek ediyorsanız pek çok alanda kullanılan bu bitkiyi saç kürü olarak kullanabileceğinizi de belirtelim. Saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız:

  • 3 tatlı kaşığı çörek otu
  • 5 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 2 tatlı kaşığı sirke

Bu malzemeleri birbirine karıştırıp saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra durulayarak güzel bir saç bakımı yapmış olursunuz. Saçlarınızın beslenip canlanması için belirli aralıklarla yapabilirsiniz.

Vücudunuzda genel olarak oluşan özellikle de bacak ağrısı şikâyetleriniz için çörek otu kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

  • 6 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 2 tatlı kaşığı çörek otu

Kullanım şekli şu şekilde olmalıdır: 2 tatlı kaşığı çörek otunu demir bir havanda iyice dövün. Dövdüğünüz çörek otunu kısa süreli ocakta kavurun. Akabinde kavurmuş olduğunuz çörek otunu zeytinyağının içerisine karıştırın. Ağrılı bölgelerinize masaj yaparak uygulayın. Uyguladığınız bölgenin terlemesini sağlayın. Sürülen bölgede terleme işlemi gerçekleştikten sonra, ağrılarınızın yavaş yavaş kaybolduğunu göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git