Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır

Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır
16 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.250 kez okundu.

Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanların daha güzel görünmesini ve dikkat çekici olmasını sağlayan dayanıklı makyaj nasıl yapılır? Makyaj yaptıktan kısa bir süre sonra akması ve kötü bir görüntü ortaya çıkması nasıl önlenir? Özellikle maskaranın topaklanması nasıl önlenir? Tüm bu soruların cevabını bilmek, daha kaliteli ve göz alıcı makyajlar yapmanın en iyi yoludur. Özellikle de yaz aylarında terleme, yüzme gibi sebeplerden dolayı makyajın nasıl yapılacağı ve dayanıklı olması çok önemlidir. Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde üretilen malzemelerle artık suya bile dayanabilen ürünler mevcuttur. Makyajın daha uzun süre ve güzel bir şekilde yüzünüzde kalmasını istiyorsanız mutlaka makyaj öncesinde baz uygulanmalıdır. Çok fazla yağ içermeyen hafif bazlar makyajın akmasını, topaklanmasını ve bozulmasını önleyecektir. Far için en uygun olanı krem farlardır.

Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır ve Süper Görünümü

Krem far, terlediğinizde bile eşit olarak dağılım sağlayarak kötü görüntüye neden olmamaktadır. Göz kalemi ve eyelinerinizin krem ya da jel içerikli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu ürünler daha kalıcı etkiye sahiptirler ve uzun süre çıkmazlar. Allık tercihini de krem allıktan yana kullanırsanız toz allıklara oranla daha kalıcı olacaklardır. Maskara, kadınların çantasında bulunan ve göz makyajının vazgeçilmezi olan bir malzemedir. Fakat akarak gözlerimizin kapkara olmasına ya da topaklanmasına engel olmak da bir hayli zordur.

Suya dayanıklı maskaralar ise denize ve havuza girerken, terlerken ve hatta ağlarken bile akmaz, uzun süre kalıcılık sağlar. Bu nedenle maskara tercihinizi su bazlı olanlardan yana yapmalısınız. Soğuk ve sıcaklarda ciltte oluşan kızarık lekelerden kurtulmak için de kremsi kapatıcılar kullanmak daha uzun süre verim almayı sağlayacaktır. Toz olanlara göre daha uzun süre dayanıklı olan kremsi kapatıcılar, her zaman tercihleriniz arasında yerini almalıdır.

Makyaj malzemesi alırken üzerinde özellikle waterprooff yazmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca doğru ve kalıcı makyaj yapmanın tekniklerini öğrenerek de makyajınızın daha uzun süre ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Kışın yağmurlu ve soğuk havasından, yazın sıcak ve terleten havasından etkilenmeyen makyajlarla her zaman göz alıcı ve çekici olabilirsiniz. Sadece bazı malzeme değişiklikleri ve küçük dokunuşlarla dayanıklı makyaj nasıl yapılır? sorusuna yanıt verebilir, göz alıcı ve çekici bir havaya sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git