Dekolte Bakımı - saglikdas.com

Dekolte Bakımı

Dekolte Bakımı
16 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.257 kez okundu.

Dekolte Bakımı Nasıl Yapılır?

Söz konusu kadınlar olduğunda: saçlar ve yüz ne kadar önemli ise dekolte de o kadar önemlidir. Kadınlar tıpkı yüzlerine yaptıkları gibi dekolte bölgelerine de düzenli olarak bakım yapmalıdır. 2 haftada bir yapılacak peeling işlemi ile, dekolte bölgesi ölü deriden arındırılır. Ayrıca günlük olarak bu bölge düzgün bir şekilde temizlenmeli, sivilce ve siyah nokta oluşumu önlenmelidir. Ayrıca dekolte bölgesine haftalık olarak maske uygulamak da parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Dekolte bölgesinin nemlendirilmesi de unutulmaması gereken konulardan biridir. Dekolte bakımı için birkaç tarifi sizlerle paylaşacağız.

Dekolte Bakımı ve Tarifleri

Dekolte Bakımı İçin Bitkisel Tarifler

Balla Yapıla Dekolte Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • Avokado yağı
  • 7 – 8 yemek kaşığı dövülmüş badem
  • 3 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

Öncelikle balı bir miktar ısıtın. Isıtma işlemi için benmari usulünü tercih edebilirsiniz. Isıttığınız balın içine avokado yağını ( 1 – 2 çay kaşığı ) ve bademleri ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırın. Daha sonra bu maskeyi dekolte bölgenize sürün ve üzerini bir naylon parçası ile kapatın. Naylonun üzerini ise sıcak havlu ile örtün. Havlu ıslak olmasın. Havlu soğudukça tekrar ısıtın. Bu işlemi yarım saat kadar uygulayın. Ardından dekolte bölgenizi temizleyin.

Badem Yağı ile Hazırlanan Dekolte Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

Balı ve badem yağını bir kapta karıştırın. Karıştırıcının ve kabın metal olmamasına dikkat edin. Hazırladığınız maskeyi dekolte bölgesine sürün ve üzerini bir naylon parçası ile örtün. Daha sonra naylonun üzerine sıcak ve fazla nemli olmayan havlu koyun. Bu şekilde 30 dakika kadar bekleyin. Son olarak cildinizi temizleyin.

Limon Yağı ile Yapılan Dekolte Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 3 damla limon yağı

Hazırlanışı

Zeytinyağını ve limon yağını bir kapta toplayın ve karıştırın. Bu karışımı göğsünüze ve boynunuza sürün. Daha sonra bu bölgeleri naylon ile örtün. Naylonu ise sıcak havlu ile örtün ve yarım saat bekleyin. Daha sonra cildinizi temizleyin. ( Havlu soğudukça tekrar ısıtın )

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git