Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Maskeler - saglikdas.com

Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Maskeler

Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Maskeler
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.733 kez okundu.

Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Özel Maskeler

Bayanların ilerleyen yaşlarına dair en büyük korkularından birisi de dekolte bölgesi kırışıklıklarıdır. İlerleyen yaşlarda bu bölgelerde oluşan kırışıklıkların birçok sebebi vardır: Güneş ışınlarına uzun süreli maruz kalmak, uzun süre solaryumda durmak, yanlış yatış biçimi, dekolte bölgelerine sıkılan deodorant ve parfümler… dekolte bölgesindeki kırışıklıkların başlıca nedenleridir. Bu yazımızda dekolte bölgesindeki kırışıklıklar için maskeleri bulacaksınız. Uzmanların önerdikleri, kesin sonuçlar veren maskeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Dekolte Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Bitkisel Maskeler

Üzüm Pekmezi Maskesi

  • Üzüm Pekmezi Maskesi: 1 kaşık yulaf unu, 2 kaşık üzüm pekmezi ve 1 kaşık buğday özü ile hazırlanan bir maskedir. Un, pekmez ve buğday özü bir kabın içerisinde iyice karıştırılır. Oluşturulan maske dekolte bölgesine sürülür ve üzeri bir tülbentle kapatılır. 30 dakika kadar beklendikten sonra maskelenen bölge yıkanır. Bu maskeyi haftada 2 defa dekolte bölgenize uygulayınız.

Avakado Maskesi

  • Avokado Maskesi: 1 kaşık jojoba yağı, 1 tatlı kaşığı bal, yarım avokado ile hazırlanan bir maskedir. Avokado iyice ezildikten sonra bal ve jojoba yağı ile özleri birbirine geçene kadar karıştırılır. Maske, dekolte bölgesine sürülür ve üzeri gazlı bezle kapatılır. Ortalama 45 dakika kadar beklendikten sonra maskelenen bölge yıkanır. Bu karışımı haftada en az 1 defa dekolte bölgenize uygulayınız.

Bal Maskesi

  • Bal Maskesi: 1 tatlı kaşığı bal, 1 kaşık mısır nişastası, 1 tane yumurta akı ile hazırlanan bir karışımdır. Bal, yumurta akı ve nişastayı iyice karıştırın. Oluşan maskeyi dekolte bölgenize sürdükten sonra 20-25 dakika kadar bekleyin. Daha sonra maskelenen bölgeyi bol su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 defa dekolte bölgenize uygulayınız.

Limon Maskesi

  • Limon Maskesi: 1 tane limon, 1 kaşık buğday yağı ve 1 tane yumurta akı ile hazırlanan bir maskedir. Yumurta akı çırpılır, bir kap içerisine sıkılan limon suyu ve eklenen buğday yağı ile iyice karıştırılır. Meydana gelen kür, dekolte bölgesine sürülür ve ortalama 15 dakika kadar beklenir. Daha sonra dekolte bölgesi yıkanır. Bu karışımı haftada 2 defa dekolte bölgenize uygulayınız.

İlerleyen yaşlarda kırışıklıkların sizler için bir kabus olmasını istemiyorsanız dekolte bölgesindeki kırışıklıklar için maskeleri dekolte bölgenize düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git