Demet Akalın Saç Maskesi - saglikdas.com

Demet Akalın Saç Maskesi

Demet Akalın Saç Maskesi
7 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.886 kez okundu.

Demet Akalın Saç Maskesi

Yaptığı işlerle ve gündeme gelen önerileriyle sıklıkla takip edilen ve magazin camiasının önemli isimlerinden birisi olan Demet Akalın saç maskesi tarifiyle bayanların dikkatini yine üzerine toplamış durumda. Demet Akalın’ ın uyguladığı saç maskesi ile saçlar hem uzun hem de bakımlı bir görünüme kavuşmaktadır.

Demet Akalın Saç Bakımı İçin Bakım Yağları:

Demet Akalın saçlarına maske uygularken 8 farklı bitkisel yağdan faydalanmaktadır.

Biberiye: Bu bitkisel yağ kullanıldığı takdirde saç dökülmelerinin önüne geçilmektedir. Yılan Yağı: Saçların seyrek olduğu bölgelerde kullanılan yılan yağı saçların yoğunlaşmasını sağlayarak güçlü ve yoğun bir görünümün oluşmasını sağlamaktadır.

Çam Terebentin Yağı: Saçın beslenmesini sağlayarak kepek gibi önemli bir sorunun çözümü için büyük bir katkı sağlamaktadır.

Kayısı: Saçların daha da gürleşmesini sağlamaktadır. Bu sayede saç dökülmesi şikayeti olan kişilerin daha sık ve güçlü saçlara sahip olmasını sağlamaktadır.

Gül Yağı: Saç tellerini beslemektedir. Saç tellerini beslemekle birlikte kepeğin oluşmasını ve yayılmasını engellemektedir.

Susam Yağı:  Bu yağ ile saçlarda oluşan kırılmaların önüne geçilmektedir.

Isırgan Otu:  Saçların dökülmesine engellemektedir. Saçların dökülmesini engellemesinin yanında saçlara hacim ve parlaklık kazandırmaktadır.

Sarımsak:  Saç köklerini uyarmaktadır. Saç köklerini uyarması sayesinde saç diplerinin sağlıklı ve diri olmasını sağlamaktadır.

Demet Akalın Saç Maskesi Tarifi:

Yukarıda belirtilen yağlardan oluşturduğu karışım ile bir maske hazırlayan ünlü sanatçı, doğal mineral ve yağlar sayesinde sürekli olan sağlıklı görünüme sahip saçlara kavuşmaktadır.

Maskenin Hazırlanması: Saçlarınızın uzunluğuna göre tüm yağları bir kaba koyarak karıştırın. Fakat bu yağların kullanımı esnasında çam terebentin yağı diğer yağlardan daha az olmalıdır. Oluşan karışımı hazırladıktan sonra parmaklarınızı ucuna sürdüğünüz bu maskeyi saçlarınıza masaj şeklinde iyice uygulayın. Bu uygulama işlemini yavaşça ve masaj tekniği ile uygulayın. Oluşan karışımdan sonra saçlarınızı bone ile koruyun. Bone taktığınız saçlarınızı bir saat boyunca bekletin. Daha sonra boneyi çıkartarak ılık su ile saçlarınızı durulayın. Demet Akalın saç maskesini haftada düzenli olarak 2 defa uyguladığınız takdirde sağlıklı ve güzel görünüme sahip saçlara sahip olabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git