Deniz Sonrası Cilt Bakımı - saglikdas.com

Deniz Sonrası Cilt Bakımı

Deniz Sonrası Cilt Bakımı
17 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 981 kez okundu.

Deniz Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Özellikle yaz aylarında bayanlar için, cilt bakımı daha da önemli olur. Çünkü güneşin zararlı ışınları, cilde fazlaca zarar verir ve bu zarar, denizden çıktıktan sonra iki kat daha artar. Bu nedenle plajlarda çok dikkatli olmalı ve cilt sorunları ile karşı karşıya kalmamak için çeşitli önlemler almalısınız.Deniz sonrası cilt bakımı çok önemlidir.

Deniz Sonrası Cilt Bakımı ve Cildi Koruma Yolları

Denizin tuzlu suyu, bayanların narin cildini yıpratabilir. Bunun için de çeşitli önlemler alınması gerekir. Güneşin zararlı ışınlarını en aza indirgemek için, ilk olarak güneşten korunmaya çalışmak gerekir. Daha sonra ise aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu sayede yazın tadını daha güzel çıkarabilir ve cildinizi koruyabilirsiniz.

  • Tabii ki en önemlisi güneş kremleridir. Yaz aylarında denize girecekseniz, mutlaka bir güneş kremi edinmelisiniz. Ultraviyole A ve B ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahip olan güneş kremlerini, daha sık tercih etmelisiniz.
  • Bayanlar ciltlerini korumak için, açık kıyafetler yerine daha kapalı kıyafetler kullanmalıdırlar. Güneşlenmek isteyenler de mağazalarda rahatlıkla bulabilecekleri tül elbiseleri giymelidirler.
  • Cildinizin deforme olmaması için, güneş ışığına çok fazla maruz kalmamalısınız. Özellikle denizden çıktıktan sonra, güneşlenme sürenizi en fazla yarım saat olarak ayarlamalısınız.
  • Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için, geniş kenara sahip olan şapkaları kullanmalısınız. Büyük şapkalar en etkili yöntemler arasında yer alır.
  • Bikini seçimi de oldukça önemelidir. Çünkü açık renge sahip bikiniler, güneş ışığını daha çok çeker. Bu yüzden daha koyu renklere sahip olan bikinileri seçmelisiniz.

Deniz Sonrası Cilt Bakımı

Tuzlu deniz suyu, bayanların hassas cildini kurutur ve yıpratır. Kuru ciltlere de güneş ışığı daha kolay nüfuz eder. Bu sorunun önüne geçmek için 30 faktörlü güneş kremlerini tercih etmeli ve en az 3 saatte bir yenilemelisiniz. Bunun haricinde yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • Denizden çıktıktan sonra yapmanız gereken ilk şey, tuzlu suyu vücudunuzdan atmaktır. Bunun için de hemen duş almanız gerekir.
  • Duş aldıktan sonra ekstra koruma sağlamak için, nemlendirici kullanmalısınız.
  • Anti – aging soyulma sağlayan kremleri kullanarak, ölü derileri vücudunuzdan atabilirsiniz.
  • Deniz sonrasında kullanacağınız kremler, nötr yani kokusuz olmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git