Deodorant Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Deodorant Nasıl Kullanılır

Deodorant Nasıl Kullanılır
17 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.065 kez okundu.

Deodorant Nasıl Kullanılır?

Deodorant nasıl kullanılır sorusu artık sizlere vereceğimiz tüyolar aracılığı ile yanıt buluyor. Gelişi güzel kullanılan deodorant kullanımı bazı durumlarda olumsuzlukları da meydana getirmektedir. Deodorant kullanımı öncesinde ve sonrasında uygulamaya alınacak işlemler deodorant uygulamasının kalıcılığını arttırmaktadır. Deodorant kullanımı öncesinde kesinlikle cildinizin temiz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Deodorant kullanımı öncesinde yapacağınız ılık bir duş uygulamaya alacağınız deodorantınızın kalıcılığını artıracaktır. Temizlenmiş bölgeye uygulanacak deodorant emilimi sağlayarak vücutta ter kokusunun önüne geçecektir. Sürülerek işleme alacağınız deodorant kullanımı emilim kapasitesi olduğundan daha fazladır. Emilim gücü artan deodorantların işlevi de artmaktadır.

Deodorant Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Deodorant uygulanacak bölgede kesinlikle tüy ve kıl bulunmamalıdır. Banyo sonrasında vücuttaki tüyler temizlenmelidir. Bu işlem sonrasında deodorant kullanımı uygulanmaya alınmalıdır. Temiz bölgede işleme alınacak dedodorant kullanılmadan önce kalıcılığını korumak ve cilt ile bütünlük oluşturulması adına çalkalanarak kullanıma hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Uygulamaya alacağınız deodorant yaklaşık 15 cm’lik mesafeden işleme alınmalıdır.  Deodorant kutusunu dik tutarak bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama sırasında deodorant kutusunu hedef aldığınız noktaya uygulamaya özen gösterin.Deodorantınızı her gün uygulamaya almalısınız. Bir gün kullanıp diğer gün kullanılmayan deodorantlar olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir

Deodorant kullanımında hedef aldığınız noktaya sadece bir kere püskürtme işlemini uygulayın. Deodorantlar kuru koltuk altına uygulanmalıdır. İşleme alacağınız bu uygulamada cildinizin temiz olmasın dikkat etmelisiniz. Kullandığınız deodorantları kıyafetlerinizin üstüne sıkmamalısınız. Çünkü deodorantlar bazı zamanlarda leke oluşumuna sebep olmaktadır. Deodorant kullanımını sabah gerçekleştirmelisiniz. En doğru zaman diliminde yer alan sabah saatleri cildinizin temizlenerek ferah kavuşmasını sağlar. Deodorantları kıyafetlerin üzerine sıktığınızda leke bırakır fakat yıkama işleminin ardından bu problem ortadan kalkar. Roll- on, deodorant ve stcik olmak üzere türlere ayrılan kokuları cildinize en uygun birleşimi gerçekleştirecek modeli seçebilirsiniz. Deodorant kullanımı sırasında aparatı inceleyerek uygulamaya alabilirsiniz. Deodorantlar sahip olduğu esansa göre değişiklik göstermektedir. Cilde ferahlık hissi vererek tazelenmesini sağlayan kokular aracılığı ile sizlerde kusursuz bir cilde kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Önerdiğimiz tüyolar aracılığı ile deodorant nasıl kullanılır sorusuna en doğru yanıtı verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git