Dermapen Çatlak Tedavisi - saglikdas.com

Dermapen Çatlak Tedavisi

Dermapen Çatlak Tedavisi
17 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.658 kez okundu.

Dermapen Çatlak Tedavisi Nedir?

Dermapen, içinde ufak iğneler bulunan ve kaleme benzer bir yapısı olan bir alettir. Bu kalem ile derideki sorunlar yok edilir ve çatlak tedavisi de yapılabilir. Yapısı itibari ile kaleme benzeyen bu alet, derinin kendini yenilemesine yardımcı olur. Aynı zamanda çatlakların renginin açılmasına ve belirsiz bir görünüm kazanmasına, yardımcı olur.Dermapen çatlak tedavisi sayesinde, pürüzsüz ve düzgün bir vücuda, kavuşabilirsiniz.

Dermapen çatlak tedavisi, diğer ürünlerden farklı olarak çok kolay bir yöntemdir. İyileşme süresi de oldukça kısa olan, bu işlem ile çatlaklarınızdan kalıcı olarak, kurtulabilirsiniz. Maskeleri kremleri ve diğer ürünleri, bir kenara atıp hemen bu işlemi yaptırabilirsiniz. Sizler için bu işlemin nasıl yapıldığını ve işlem sonrasında hastanın neler yaşayabileceğini, araştırdık. İşte o bilgiler:

Dermapen Çatlak Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  • İşlem öncesinde, çatlak olan bölgelere lokal anestezi uygulanır. Bunun amacı hastanın acı ve ağrı gibi sorunlar hissetmemesini sağlamaktır.
  • Bu işlem seans, seans olur ve her seansta yaklaşık olarak 11 iğne, kullanılır.
  • Seanslarda iğneler yardımı ile çatlak olan bölgelere kanallar açılır ve çatlak tedavisi bu kanallardan, yürütülür. Bu kanallar çok küçük olduğu için, işlem sonrasına kanama görme riskiniz çok azdır.
  • Dermapen çatlak tedavisi işlemi, 50 – 60 dk. arasıdır.
  • Çatlakların çokluğuna ve yapısına göre, seanslar değişebilir. Ancak genellikle 4 – 6 seans uygulanması, yeterli olur. Bu seansların aralıkları 1 ay kadardır.

Dermapen İle Çatlak Tedavi Sonrasında Hasta Neler Yaşar?

  • Çatlak tedavisi uygulamasından sonra, doku hemen kendini yeniler. Bu sayede hızlı bir şekilde ve gözle görülür boyutta, bir iyileşme görülür.
  • Dermapen ile çatlak tedavisi işleminin iyileşme süresi, çok kısadır. Tedavi olan kişi kısa bir süre sonra, gündelik hayatına kaldığı yerden, ama daha güzel bir şekilde devam edebilir.
  • Tedavi sonrasında, her hangi bir yan etki görürseniz ( kızarıklık, acı, ağrı, kaşıntı ve benzeri ) bu durum tamamen doktorla ilgilidir. Doktor bu işlemi steril olmayan koşullarda gerçekleştirdiyse, bu gibi yan etkilerle karşılaşmanız olasıdır. Bu yüzden doktorunuzu ve tedavi olacağınız yer hakkında, önceden bilgi sahibi olmalısınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git