Dermapen Uygulaması - saglikdas.com

Dermapen Uygulaması

Dermapen Uygulaması
17 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.053 kez okundu.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermapen uygulaması, bir nevi cildin kendini iyileştirmesi tekniğidir. Kırışıklıkları artmış orta yaş ve üzeri bayanlara uygulanan cilt sıkılaştırma yöntemine dermapen uygulaması denilmektedir. Cildin değerli üst tabakası olan epidermis’e zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden tedavi etmenin bir yoludur. Uygulama ile cilde güvenilir bir şekilde yenilenme imkânı sunulurken kişinin sosyal ve iş yaşantısından da uzak kalmasına gerek kalmamaktadır. İnce çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, cilt sıkılaştırma, ağız kenarındaki sigara çizgileri, akne izleri, genişlemiş gözeneklerin toparlanması, operasyon ve yanık izleri, gebelik çatlakları gibi pek çok sorun, dermapen uygulaması ile ortadan kaldırılmaktadır. Dermapen yöntemi tamamen acısız ve cilt dokusuna zarar vermeyen bir yöntemdir. Dermapenuygulaması, yüzün üst dokusunun zarar görmediği için her mevsim yaptırılabilir. Tüm cilt tiplerine yapılabilen uygulama sonrasında hiçbir iz kalmaz. Özellikle lazer uygulanamayan hassas ciltlerde bu yöntem tercih edilmektedir.

Dermapen Uygulaması Yöntemleri Nelerdir?

Boyun, göz ve dudak çevresi gibi hassas ve riskli bölgelerde bile hiçbir zarar vermeden en iyi sonuç alınabilmektedir. Tedaviye geçilmeden önce yapılması gereken en önemli şey hijyen sağlamaktır. Makyaj artıkları ve yağlar tamamen temizlenerek iyi bir şekilde dezenfekte sağlanmalıdır. Dermapen uygulanacak olan bölgeye saf hyaluronik asit uygulanmalıdır. Dermapen cihazı içinde bulunan mikro iğneler aracılığı ile cilt uyarılmaktadır. Ultra ince mikro iğneler deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmasını tetiklemektedir. Yaklaşık 40 dakika süren uygulama ile cildin sıkılık ve elastikiyetini sağlayan kolajen ve elastin sağlanmaktadır.

Ayda bir kez tekrar edilerek 4 seans yapılmakta olan uygulama, kan dolaşımını arttırmaktadır. Her seans sonrasında cilde petit maske uygulanarak cilt yatıştırılmakta ve dinlendirilmektedir. Kozmetik amaçlarla kullanılan bu iğneli uygulama Çin tıbbına dayanmaktadır. Çok eskiye dayanan işlemin ilk uygulaması MS.581-618 yıllarına ait Sui Hanedanı dönemde prensesleri güzelleştirmek için kullanılmakta idi. Gelişen tıp ile birlikte ise günümüzde Kanadalı plastik cerrahi uzmanı Dr. Andre Camirand tarafından hastalara uygulanmaya başlanmıştır. Geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı ile birlikte yanık ve tahrişlere neden olmayan uygulama, hiçbir risk taşımadan tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git