Dermaterapi Yöntemi - saglikdas.com

Dermaterapi Yöntemi

Dermaterapi Yöntemi
17 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 974 kez okundu.

Dermaterapi Yöntemi Nasıl Olur?

Dermaterapi yöntemi, günümüzde bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen, popüler bir cilt yenileme yöntemidir. Bayanlar için cildin kusursuz ve mükemmel görünmesi çok önemlidir ve buna şiddetle dikkat ederler. Bu nedenle cilt bakımı ve yenilenmesi için pek çok yeni yöntem geliştirilmiştir. İşte bu yöntemlerden biri de dermaterapi yöntemidir. Kısa sürede ve etkili cilt yenileme yöntemi olan dermaterapi yöntemi, kesin sonuç veren ve son teknoloji kullanılarak yapılan, bir cilt yenileme yöntemidir. Kök hücre ekstresi üzerinde yoğunlaşarak, dermaroller adı verilen bir masaj aleti ile uygulanmaktadır.

Dermaterapi Yöntemi ve Çeşitleri

Bu tedavi yöntemi, yeni hücre oluşumunu desteklediğinden, cildin altında bulunan bazı bileşenlerin üretimini arttırmaktadır. Dermaterapi tedavisi uygulandıktan sonra cildin elastikiyetini geliştirmek için de, bir takım uygulamalar yapılmaktadır. Dermaterapi tedavisi cilt üzerinde oluşan kırışıklıklar ve çizgileri de yok ederek, gergin bir görünüm sağlar. Aynı zamanda gözeneklerin açılmasını sağlayarak, ciltte bir rahatlama oluşur. Cilt üzerinde büyüme faktörünü destekleyerek, olumsuz bileşenlerin ter yoluyla atılmasını sağlıyor.

Büyüme Faktörü Ne Demektir

Büyüme faktörü, derinin altında yer alan hücre çeperi ile ilgili reseptöre bağlanarak cilt hücrelerinin çoğalmasını ve farklı bir yapıya bürünmesini sağlayan, protein yapılarıdır. Bu tabir özellikle de vücudun elastin ihtiyacı duyduğu ve saç dökülmesinin yaşandığı bölgelere baskı yaparak, saçların dökülmesini ortadan kaldırmak için kullanılan bir tabirdir. Derialtı ile doğrudan ilişkili olan bir tabirdir. Ve vücudun kendi eksiklerini bularak kendini tamamlamasını sağlayan bir yöntemdir.

Dermaroller Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bu cihaz, ilk bakıldığında masaj aletini andırır. Ancak aslında ucunda micro iğneler bulunan özel bir cihazdır. Silindir şeklinde ve bir tamburun üzerinde bulunan döner başlığında, 192 tana micro iğne vardır. Ve bu cihazın fayda sağlayan kısmı da bu iğnelerdir. Uygulanan tedavi yöntemine göre, iğnelerin vücudun hangi noktasına ne kadar derinlikte gireceği hesaplanarak, uygulama yapılır. Micro iğnelerin içerisinde hangi tedavi yöntemi uygulanıyorsa ona göre, kimyasal ilaçlar vardır. Dermaroller deri altına sıvıyı bırakarak rahatlama sağlamak üzere, masaj yapar gibi çalışırlar.

Dermaterapi Kullanım Alanları

Son teknoloji tedavi yöntemi olan dermaterapi, ciltteki hemen hemen her noktaya uygulanabilmektedir. Ancak uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

  1. Cilt altına doğrudan nüfuz ettiğinden, cilt altında ve deride rahatlama sağlar
  2. Ciltte sarkmış, leke oluşmuş ve çizgiler bulunan her bölgeye uygulanabilir.
  3. Yaz aylarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  4. Uygulama sonrası hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
  5. Cildi canlandırarak, topikal formüllerin cildin üzerindeki geçişini 200 kat hızlandırır.
  6. Tedavi sonrasında ek uygulama gerekmez.
  7. Cilt üzerinde Anti- Aging etkisi sağlar.
  8. Güneşe karşı bir hassasiyet yaratmaz.
  9. Genişlemiş ciltleri sıkılaştırarak, diri bir görünüme kavuşturur.
  10. Çatlakların görünümünü azaltır.

Dermaterapi Cilt Yenileme Sonuçları

Bu tedavi yönteminde iyileşme süreci yoktur. İşlem sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Cildinizin durumuna göre seans uygulaması yapılarak, vücudun sıkılaşması ve genç görünmesi sağlanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git