Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri - saglikdas.com

Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri

Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.122 kez okundu.

Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri?

Aşırı derece kuru ya da yağlı, lekeli, akneli, alerjik ciltlerde problemin azalmasına yardımcı olan cilt bakım ürünlerine dermokozmetik cilt bakım ürünleri denir. Makyaj sonrası temizleme aşamalarında, yaz sıcaklarında ve kış soğuklarında cilt, sıvı kaybı yaşayabilir ve çatlar. Böyle durumlarda cildin yapısını bozmadan sağlıklı bir şekilde bakım yapabilmek için dermokozmetik bakım ürünleri oldukça idealdir. Dermokozmetik ürünler 1980’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkarak 10 yıl sonra da ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Sivilce, akne, siyah noktalar, çatlamalar vb. cilt problemlerinde glikolik asit içeren bu ürünler bir hayli revaçtadır. Dermatoloji uzmanları, cilt tedavisi ve bakımında genel olarak bu ürünleri tavsiye etmektedirler. Cildin doğal yapısını bozmadan çözüm sağlayan bu ürünlerin marketlerde bile bulunması kolayca ulaşılabilmeyi sağlamaktadır.

Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri ve Faydaları

Dermokozmetik ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar vardır. Bu ürünler normal cilt bakım ürünlerinden daha pahalıdır. Dermokozmetik ürünleri almadan önce uzman bir doktora başvurmak ve gerekli yardım ve bilgileri almak çok önemlidir. Ürünü seçerken güneş koruma faktörüne ve nemlendirici özelliğine dikkat edilmelidir. Dermokozmetik ürünler, glikolik asit içerdiğinden dolayı cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri doğrudan cilde sağlayan bir ürünlerdir. Nemlendirici ve renklendirici özelliği bulunan bu ürünler, aynı zamanda sağlığı da koruyan ürünlerdir.

Vücuttaki ölü derileri atarak cildin asıl rengine dönmesine yardım ederler. UV ve çevreden gelen yaşlandırıcı etkilere karşı cildimizi korurlar. Bioteknik laboratuvarlarda üretilen dermokozmetik ürünler, özel yapısı sayesinde cildin en alt katmanlarına kadar ulaşarak en iyi sonuca ulaşmayı sağlarlar. Dermokozmetik ürünler, içerisinde bulunan hyaluronik asit sayesinde, kendi ağırlığının 1000 katı kadar fazla nemi ciltte tutabilme özelliğine sahiptir. İçerisinde bulunan A vitamini sayesinde yaşlanmayı geciktirici anti-aging ve anti-akne özelliklerine sahiptir. C vitamini ihtiva etmesi nedeniyle cildi sıkılaştırır, ton bozukluklarını azaltır, cilde canlılık verir ve gözaltı morluklarını azaltır. Squalane içermesi nedeniyle de pul pul dökülen cildi bile rahatlatır, dış etkenlerin oluşturduğu yaşlandırıcı etkiyi azaltır, güneşin verdiği zararları onarır ve çok güçlü bir nem sağlar. İçeriğinde parfüm olmaması nedeniyle de kimyasal etkisi yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git