Diode Lazer Epilasyon - saglikdas.com

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.199 kez okundu.

Diode Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Diode lazer, 810 nmye kadar dalga veren lazer çeşitlerinin genel ismi olmakla beraber ülkemizde de en sık kullanılan lazerdir. Diode lazer, lazer epilasyonda tüyleri yok etme amaçlı kullanılan bir lazerdir. Diode lazer epilasyonun faydaları ve avantajları nedir? Koyu cilt tenine sahip olan kişilerde rahatlıkla uygulanabilir. Her türlü cilt yapısına uygun olması büyük bir avantajdır. Diğer lazer türlerine göre daha derine iner. Böylece daha derinlerde bulunan kıl köklerine de ulaşıp onları da etkiler. Etki gücü daha yüksektir. Diğer cihazlara göre daha az melanin tarafından emilir. Kol, yüz ve sırt bölgesinde etki gücü yüksektir. Bu bölgelere uygulandığında olumlu sonuçlar alınır.

Diode Lazer Epilasyon ve Çeşitleri

Ciltte leke bırakma riski çok düşüktür. Derinlerde bulunan kıl köklerine karşı yapılan işlem ağrıya sebep olabilir, bu durumda lokal anestezi yapılabilir. Lazerin soğutmalı başlıkları da acıyı azaltan etkiye sahiptir. Kalın kıl köklerinde çok etkili olduğu için sırt, göğüs ve kol kıllarında büyük etki gösterir. Diğer lazerlerde görülen ince tüylerin artması gibi bir sorunla bu lazerde karşılaşmazsınız. Bir çok ülkede birinci olarak tercih edilmektedir. Koyu tenlilerde de uygulanabiliyor olmasının sebebi pulse zamanının uzun olmasıdır. Bu sürenin uzun olması zayıf kıllara etki etmez. Günümüzde pulse zamanını kısaltan cihazlar vardır ve zayıf kıllara da etki edilebilmektedir.

Bütün bu özelliklerden dolayı gittikçe daha fazla sayıda kişi diode lazer epilasyon tercih etmektedir. Zayıf kıllar, kalın kıllar, derin kıl kökleri, göğüs, sırt gibi vücudun diğer bölgelerinde bulunan kıllar, bunların hiç biri artık sorun oluşturmamaktadır. Koyu tenli olmak lazer epilasyonun önündeki en büyük engellerden biriydi, diode lazer epilasyon sayesinde artık o da bir sorun oluşturmuyor. Koyu tenliler de istedikleri gibi lazer epilasyon yaptırabilirler. Diode lazer epilasyona sahip bir merkez bulup, oradaki uzmanlara danışıp siz de bir an önce istenmeyen tüylerinizden kurtulmaya başlayabilirsiniz. Hem de koyu tenli, derin kıl kökü, zayıf kıl gibi engellere takılmadan, her tür cilt ve her tür kıl için uygulanabilen bu yöntemle istediğiniz epilasyona sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git