Diri ve Canlı Bir Vücut İçin Öneriler - saglikdas.com

Diri ve Canlı Bir Vücut İçin Öneriler

Diri ve Canlı Bir Vücut İçin Öneriler
18 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.535 kez okundu.

Diri ve Canlı Bir Vücut İçin Öneriler Nelerdir?

Diri ve canlı bir vücut için öneriler veren uzmanlar, gerekli uygulamalarla rüya gibi bir vücuda sahip olunabileceğini garanti etmektedirler. Diri ve canlı bir vücut için öneriler arasında ilk sırada vücudun nem dengesini sağlamak vardır. Her duştan sonra vücuda bebe yağı ile masaj yapmak bu konuda oldukça fayda sağlamaktadır. Vücut güzelliği için dengeli beslenmek, spor yapmak ve her gün en az 1,5 litre su içmek gerekmektedir. Vücuda peeling yapmak, cildi ölü derilerden arındıracağından güzel bir cilt için oldukça önemlidir. Haftada 1 defa düzenli olarak peeling yapılmalıdır. Kayısı çekirdeği tozu, üzüm çekirdeği tozu, yulaf unu, pirinç unu,  kil ve nişastayı yarımşar bardak karıştırıp yumuşayana kadar su ekleyerek doğal bir peeling hazırlayabilirsiniz.

Diri ve Canlı Bir Vücut İçin Öneriler ve Fit Görünüm

Cildinizin nefes alması için temizlenmesi ve gözeneklerinin açılması gerekmektedir. Gün boyunca çevre kirliliği, toz, duman ve makyajdan dolayı cildiniz kirlenir ve gözenekleri tıkanır. Eğer temizliğini ihmal ederseniz genişlemiş gözenekli, lekeli ve sağlıksız bir cildiniz olur. Oysa düzenli olarak her gün tonik kullanarak cildinizin nefes almasına yardımcı olabilirsiniz. En güzel ve doğal tonik de gül suyudur. Cildinizi her gün gül suyu ile silerek cildinizin temiz, parlak ve ışıl ışıl olmasını sağlayabilirsiniz. Yazın sıcak, güneş, ter ve klimadan dolayı cilt yıpranır, nemini kaybeder. Özellikle deniz, kum, havuz üçlüsü cildi oldukça yıpratır. Bu nedenle cildin bakımını ihmal etmemeli, nemlendirici kremlerden asla vazgeçmemelisiniz.

Kışın cilt soğuk ve ayazdan dolayı kuruyup çatlayabilir. Badem yağı ise en doğal kurtarıcıdır. Kuruyan ve yıpranan cildin en büyük yardımcısı olan badem yağı özlü vücut sütünü tüm cildinize masaj yaparak yaymalı ve vücudunuzu şımartmalısınız. Her gün kullanılan badem yağı özlü vücut sütü, cildinizin yumuşacık ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. Yaz ya da kış fark etmeksizin cildinizin dış etkenlerden dolayı yıpranacağını unutmamalısınız. Bu nedenle vücut bakım serumları kullanarak cildinizin ihtiyacı olan gerekli bakımı sağlamanız mümkündür. Vücudunuzla ilgilenirken ellerinizi ve ayaklarınızı da unutmamalısınız. Vücudumuzun bir parçası olan el ve ayaklar yaşlanma belirtilerini en çabuk gösteren organlarımızdır. Bu nedenle ellerinizin ve ayaklarınızın da nemsiz ve kuru kalmasına izin vermemelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git