Diş İpi Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Diş İpi Nasıl Kullanılır

Diş İpi Nasıl Kullanılır
19 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 959 kez okundu.

Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Dişlerin arasında bulunmakta olan plakların temizlenmesi diş ipi sayesinde mümkündür. Unutulmaması gereken bir gerçek ise, diş iplerinin kanamalara meydan vermesidir. Dişlerde kanama gözlense bile diş ipi kullanımı devam ettiği müddetçe gözlenen kanamalar azalacaktır. Diş ipi nasıl kullanılır? Sorusu özellik ile bu kanamalar açısından önem arz etmektedir. Sağlıklı bir şekilde diş ipi kullanımı için hazırlanan Diş ipi nasıl kullanılır? Konulu bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Diş İpi Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

  • Öncelik ile bilinmesi gereken diş ipinin fırçalama işleminden sonra kullanılması gerektiğidir. Fırçalama işleminden sonra yapılacak uygulama sonuçları açısından daha faydalı olacaktır.
  • Diş ipi kullanıma başlanmadan önce ıslatılır ise, daha sağlıklı sonuçlar alınacaktır.
  • Diş ipi kullanmaya ilk başlandığı anda gözlenen kanamalar normaldir. Korkuya kapılarak kullanıma son verilmemelidir. Uygulamaya devam edilmesi halinde kanamaların ortadan kalkacağı görülecektir.
  • Seçilen diş ipinin ince olmasına dikkat edilmelidir. Kalın diş iplerinin zarar verme ihtimali oldukça yüksektir.

Başlıca Diş İpi Markaları Nelerdir?

  • Sensod yne Gent le Tape Diş İpi; dişlerin sağlığı için kullanılabilecek ve diş etlerinin sağlıklı hale gelmesini sağlayarak dişlerde bulunan plakların temizlenmesine neden olacak markalardan bir tanesidir. Ürün naneli olması nedeni ile ferah bir kullanım imkanı sunmaktadır. Piyasada 12 TL civarında satılmaktadır.
  • Col gate Diş İpi; naneli olan ürün aynı zamanda da çok etkili bir temizlik ürünüdür. Piyasada 8 TL civarında satılmaktadır.
  • OralB Ex pert Clinic Line Diş İpi; plakların düzgün bir şekilde temizlenmesini sağlayan hassas diş ipi çeşididir. Piyasada 12 TL civarında satılmaktadır.
  • Banatmaxi Diş İpi; diş sağlığı ve dişlerin temizliği maksadı ile kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Piyasada 11 TL civarında satılmaktadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git