Diyet Bozan Besinler - saglikdas.com

Diyet Bozan Besinler

Diyet Bozan Besinler
16 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.383 kez okundu.

Diyet Bozan Besinler Nelerdir?

Diyet bozan besinler, zayıflamak isteyen ve düzenli olarak kilo vermek isteyen için oldukça büyük bir sorundur. Diyet yaparken mutlaka belirli kurallara uyulmalıdır ve yenilen yiyeceklere dikkat edilmelidir. Diyet bozan besinler uygulanılan diyet esnasında kullanıldığı zaman düzgün bir şekilde kilo vermek pek mümkün değildir. Diyet yaparken programın dışında tüketilen en ufak bir besin bile daha sonra diyetinizi aksatacak sonuçlar doğurabilmektedir. Lezzetli ve yemesi keyif veren diyet bozan besinleri düzenli bir liste halinde aşağıdaki maddelerde sizin için hazırlamış bulunmaktayız.

Diyet programı uygulanırken uzak durulması gereken besinler

  • Öncelikle içerdiği kaloriden dolayı diyet boyunca beyaz ekmekten uzak durmanız gerekmektedir.
  • Şekerli yiyecekler, marmelat, bal, reçel, şeker, şurup, pekmez gibi şeker ve kalori oranı yüksek gıdalardan kesinlikle kaçınılmalıdır.
  • Et, yağda kızarmış besinler, hazır gıdalar, soslu yiyecekler, hamur işleri, kavurma gibi yüksek yağ oranına sahip yiyeceklerden diyet boyunca uzak durulmalıdır.
  • Kaymak, ketçap, mayonez, krema, tereyağı, kuyruk yağı ve bunun gibi yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Abur cubur yiyeceklerden, cips, gofret, tuzlu çerezler de diğer marketlerde satılan şekerlemelerden uzak durulmalıdır. Bu yiyecekler yüksek şeker oranına sahip oldukları için kilo almanıza ve uyguladığınız diyet programının sekteye uğramasına neden olmaktadır.
  • Hazır yiyecekler, hazır çorba, paket meyve suları ve paketlenmiş dondurulmuş gıdalar kesinlikle tüketilmemelidir. Bu yiyecekler zararlı yağlardan oluştuğu için vücut üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır.
  • Kahve çeşitlerinden günde 1 defa kullanılması sakıncalı değildir. Fakat bu miktar 1 fincanı geçmemelidir. Gece geç saatlerde alınan kafein kilo almanıza neden olmaktadır. Ayrıca asitli içeceklerden de uzak durulmalıdır. Yine aynı şekilde geceleri içilen kola gibi asitli içecekler hazmı zorlaştırdığı için kilo almanıza ortam hazırlamaktadır.
  • Yiyecek ve içeceklerinizde hiçbir zaman süt tozu kullanmamalısınız. Fabrikalarda üretilen bu gıdalar kilo almanıza neden olabilmektedir.
  • Soda ve maden suyu günde 1 defa kullanıldığında diyet programınıza herhangi bir zarar vermez. Fakat bunun dışında asitli içecekler tüketilmemeli yiyecek kadar içeceklere de dikkat edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git