Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir - saglikdas.com

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir
20 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.065 kez okundu.

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

Günümüzde fazla kilolar ve obezite,  çağın hastalığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle hatalı ve hareketsiz yaşamın getirmiş olduğu bu sinsi hastalıktan kurtulmak için diyet gibi çeşitli yöntemler mevcuttur fakat biz vücudu güçsüz düşüren programlar olmadan yani diyet yapmadan nasıl kilo verilir sorusunun cevabını arayacağız.

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir ve Etkileri Nelerdir?

  • İlk önce düzenli olarak spor yapılmalıdır. Her gün belirli bir program dahilinde mümkünse profesyonel insanlarla, değilse evde mutlaka spor yapılmalıdır. Günlük hayatımızda daha çok hareket etmeli yürüyüş yapmalı, asansör yerine merdiven kullanmalıyız.
  • Güne kahvaltı yaparak başlanmalıdır. Sanılan durumun aksine kahvaltı yapmadan güne başlamak kilo vermek için doğru bir yöntem değildir. Çünkü bir sonraki öğünde daha çok yemek yenilir. Kahvaltıda mutlaka yumurta gibi tok tutan yiyecekler yenmelidir.
  • Akşam yemeği erken saatte yenmelidir. Mümkün olduğu kadar yağsız ve kalori bakımından düşük yemekler yenmeli sofrada yoğurt ve salata muhakkak bulunmalıdır. Bu sayede ekmek daha az yenecektir.
  • Porsiyonları küçültün. Akşam yemeğinde tabağınızı küçülterek daha az yenebilir ve daha az kalori alınabilir, bu sayede bile kilo almak engellenebilir.
  • Kalabalıkla yemek yiyin. Sofrada kalabalık bir aile veya arkadaş ortamında bulunmak ve sohbet etmek daha az yemek için güzel bir sebeptir.
  • Kilo vermek için yavaş yenmelidir. Hızlı yemek yiyen insanlarda beyine tokluk hissi geç gideceğinden, daha fazla yemeye sebep olur. Yavaş ve çok çiğneyerek yenmelidir.
  • Daha az kalori alınmalıdır. Vücudumuzun ihtiyacı olan bütün besinlerden yeteri kadar yemeli,

fakat ihtiyaç duyulan en az miktarda kalori almalıyız. Her gün 2 ila 3 litre su içmek hem daha az yenmesine hem de yeterli su ihtiyacının karşılanmasını sağlar.

  • Dengeli beslenilmelidir. Bütün öğünlerde ihtiyaç duyulan farklı besinler tüketilmelidir.
  • Tuz ve şeker azaltılmalı. Yemekler mümkünse en az tuz oranında yenmeli ilave tuz konmamalıdır, Şekerli ve yağlı yiyeceklerden ise uzak durulmalıdır.

Her insan, bu kuralara riayet ederek diyet yapmadan rahatlıkla kilo verebilir. Buna rağmen eğer hala kilo verilemiyorsa, bir uzmandan yardım alarak hareket edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git