Diyet Yapmadan Zayıflama - saglikdas.com

Diyet Yapmadan Zayıflama

Diyet Yapmadan Zayıflama
20 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 993 kez okundu.

Diyet Yapmadan Zayıflama Nasıl Olur?

İstediğiniz şeyleri yiyerek de zayıflamanız artık mümkün. Düzenli ve dengeli beslenerek istediğiniz yemeklerden mahrum olmadan zayıflayabilirsiniz. Diyet yapmadan zayıflamanız bu yazımızı okuduktan sonra çok daha kolay olacaktır. Sizin yaşamınıza uygun beslenme alışkanlığı edindiğiniz sürece diyet yapmadan zayıflamak sizin için mümkün olan bir şeydir.

Diyet Yapmadan Zayıflama İşte Şartları

  • Kesinlikle yapmamanız gereken ilk şart öğünlerinizi aksatmamak ve uzun sürede yemek yemektir. Yemeklerinizi uzun sürede yemek sizi az yeseniz bile çok fazla doyurur. Fazla çiğneyerek yemeklerin hazmını kolaylaştırır ve zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca kendinize belirli yemek saatleri koyunuz. Bu saatleri mutlaka kaçırmayınız ve koyduğunuz kurallara uyunuz.
  • Uykunuzun iştahınızla ilişkili olduğunu biliyor muydunuz? Ünlü araştırmacıların yaptıkları uyku ve kilo araştırmasına göre az uyuyan insanların iştahlarının daha açık olduğunu ve daha çok kilo aldıklarını görmüşlerdir. Eğer istediklerinizi yemek ve diyet yapmadan kilo vermek istiyorsanız kesinlikle uykunuza dikkat ediniz. 1 saat fazla uyumak sizin formda kalmanızı sağlayacaktır.
  • Akşamları genellikle sebze yiyiniz. Ancak yapacağınız sebze yemeği tek çeşit olmasın. Sofranız kalabalık olsun. Bu sayede gözünüz doyacak ve daha az yemenize sebep olacaktır. Ancak yemekleri yaparken zeytinyağı kullanmaya özen gösteriniz. Yemeklerinizi baharatlarla tatlandırınız. Bu baharatlar sizin hazmınızı kolaylaştıracaktır. Limonu çok kullanmaya dikkat ediniz. Fazla yağlı olmayan yemekler yiyiniz.
  • Çorba en iyi yemeklerdendir. Sizi tok tutar. Özellikle et suyuyla yapılan çorbalar sizi gün boyunca tok tutabilmektedir. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir noktada kremalı çorbalardan uzak durulması gerektiğidir. Çok kalorili olan bu çorbalar sizi hem tok tutmaz hem kilo aldırır. Ayrıca yemek yeme hızınızı düşürecek tek şey kremasız çorbalardır.
  • Tahıllı yiyecekler sizin tokluk hissinizi arttıracak ve kilo vermenizi sağlayacaktır. Tahıllı yiyeceklere birkaç örnek verecek olursak; kara buğday, tam tahıl buğday, esmer pirinç, arpa. Eğer ekmeğe düşkün iseniz kesinlikle tam tahıl ekmekleri tercih ediniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git