Diz Estetiği - saglikdas.com

Diz Estetiği

Diz Estetiği
20 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.178 kez okundu.

Diz Estetiği Nasıl Yapılır?

Diz bölgesinde görülebilen düz olmayan yapılar yani bir bölgenin diğer bölgeye göre daha şiş olması veya daha inik olması gibi görüntüler estetik açıdan rahatsızlık yaratmaktadır. Özellikle hanımlar açısından etek veya elbise giyildiğinde bu rahatsızlık daha da ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle böyle bir görüntüye sahip olan hanımlar etek veya elbise tercih etmemekte, sosyal hayatları etkilenmektedir. Bunun önüne geçmek ve diz görüntüsünü daha estetik bir hale getirmek için diz estetiği uygulanmaktadır.

Diz estetiğinde en çok uygulanan yöntem liposuction’dır. Liposuction yöntemiyle dizde şiş olan bölgelerden yağ alınır ve çöküntü olan bölgelere verilir, böylece homojen bir görüntü oluşturulması sağlanır. Bu işlem sadece bir saat sürer. Dize verilen şekil uzun süre korunur ve bu işlemin bir daha tekrar edilmesi gerekmez. Bu uygulamayı yaptıran kişinin kişisel hayatında her hangi bir aksamaya yol açmaz çünkü uygulamanın yapıldığı gün kişi kendi evine gidebilir. Bütün bunlar Liposuction yönteminin avantajlarıdır.

Diz Estetiği ve Önemi

Bu yöntem ile diz üstünde, diz kapağında veya dizin arkasında bulunan yağ tabakası çekilir ve dize şekil verilir. Bu yöntemde sadece diz bölgesinde bulunan yağ tabakası ile ilgilenilir, dizi oluşturan kemik yapısına dokunulmaz. Zaten estetik açıdan rahatsızlık yaratan görüntünün nedeni eşit dağılmayan yağ tabakasıdır yoksa kemikle ilgili bir durum değildir. BU yüzden Liposuction yönteminde fazla olan yağ tabakası çekilerek dize şekil verilir.

Siz de dizinizdeki fazla yağ tabakasının oluşturduğu görüntüden rahatsızsanız, diz estetiği yaptırabilirsiniz. Liposuction yöntemiyle gerçekleştirilen bu işlemde dize verilen şekil, şeklini uzun yıllar boyunca koruduğundan işlemin tekrarlanmasına gerek kalmaz. İşlem sadece bir saat sürdüğünden ve o geceyi, işlemin yapıldığı merkezde geçirmeniz gerekmediğinden hemen evinize dönebilirsiniz. Kişisel hayatınız bu işlemden etkilenmez. İstediğiniz diz şekline kavuşmuş olursunuz ve etek veya elbise giymek artık sizin için sorun olmaktan çıkar. Estetik kaygı taşımadan nasıl görünecek acaba diye düşünmeden istediğinizi giyebilirsiniz.

Bu yöntem sadece diz bölgesinde bulunan yağlar ile işlem yaptığı için kemik yapısıyla oynamaz. Bu yüzden diz kapağınıza veya kemik yapınıza zarar vermez. Liposuction yöntemini kullanarak istediğiniz diz şekline gönül rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git