Doğal Ayak Bakım Kremi - saglikdas.com

Doğal Ayak Bakım Kremi

Doğal Ayak Bakım Kremi
21 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.202 kez okundu.

Doğal Ayak Bakım Kremi ve Önemi

Gün boyu çalışmanın ardından eve geldiğinizde halsizlik yaşayabilirsiniz. Bu yorgunluğun büyük bir çoğunluğu ayaklardadır. Ayaklara doğal bakım kremi sürülerek yapılacak bir masaj yorgunluğunuzun büyük bir çoğunluğunun yok olmasında oldukça etkilidir. Ayakların düzenli olarak bakımının yapılması ve dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. ” Hastalıklar ayaktan başlar ” ata sözünden yola çıkarak bu çıkarımı yapabiliriz. Çünkü ayakların bakımı yeterli miktarda ve doğru yöntemlerle yapılmazsa çeşitli rahatsızlıklar baş gösterebilir. Ayak kaşıntıları, mantarlar, egzama, topuk dikeni, çatlaklar, nasırlar, terleme problemleri, kötü koku oluşumu, tırnak yapısının bozulması vs… gibi durumlar ayak rahatsızlıklarına örnek olarak gösterilebilir. Bu sıkıntıları yaşamamak için düzenli olarak ayak bakımının yapılması şarttır.

Doğal Ayak Bakım Kremi ve Faydaları

Ayak rahatsızlıkları her yaşta ve her cinsiyette görülebilmektedir. Ama rahatsızlıkların büyük bir çoğunluğu ileri ki yaşlarda ortaya çıkmaya başlar. Genç yaşlarda yapılan düzenli ayak bakımı sayesinde ileride bu sorunları yaşama riskiniz oldukça azalır. Piyasada ayak bakımı amaçlı üretilmiş birçok krem yer almaktadır. Çeşitli markalar tarafında üretilen bu kremlerin fiyatları ve içerikleri değişkenlik gösterebilmektedir. Bu kremlere yönelebileceğiniz gibi evinizde, doğal malzemelerle kendi kreminizi kendiniz de yapabilirsiniz. Sizler için önerdiğimiz yöntem de budur. Hem daha ekonomik hem de doğal bir yöntem olan doğal ayak bakım kremi yapımı sayesinde ayak sorunlarınız ciddi ölçüde azalacaktır. Doğal ayak bakım kremi yapımını ve kullanımını alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde, bir ömür boyu sağlıklı ve temiz kokan ayaklara sahip olmanız mümkün. Sizler için hazırladığımız basit bir krem tarifi ile hemen bu işlemi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Ayak Bakım Kremi Tarifi

Malzemeler

  • 5 gr. balmumu
  • 30 gr. badem yağı
  • 5 damla esansiyel yağ ( dilediğiniz bitkisel yağı seçebilirsiniz. Badem yağını tavsiye ederiz)

Hazırlanışı

İlk olarak ocakta  benmari sistemini hazırlayın ve cam bir kaba aldığınız balmumunu benmari usulü ile eritin. Hemen ardından geriye kalan malzemeleri ekleyin ve güzelce karıştırın. Homojen bir karışım elde ettikten sonra bu kremi buzdolabına koyun. İhtiyaç duyduğunuz anda kremi kullanabilirsiniz. Kremi buzdolabında muhafaza ediniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git